Michael_Kors_by_mohla_kupit_Versace_za_2_miliardy

Michael Kors sa asi chystá získať Versace.

Americký výrobca kabeliek sa blíži ku kúpe značky Versace v dohode, ktorá by podľa agentúry Bloomberg mohla ohodnotiť tento taliansky módny dom na približne 2 miliardy dolárov. Dohoda by mohla byť oznámená už v priebehu tohto týždňa.

Spoločnosť Versace to odmietla komentovať. Michael Kors a súkromná investičná spoločnosť Blackstone, ktorá vlastní 20% vo firme Versace, nevedela okamžite odpovedať na žiadosti o pripomienku.

Rodina Versace, ktorá vlastní zvyšných 80% značky, bude podľa spoločnosti Bloomberg aj naďalej zastávať svoju úlohu.

Michael Kors sa tak snaží posilniť svoju skupinu luxusných maloobchodných značiek voči konkurentom, ako je materská spoločnosť značky LVMH – Louis Vuitton a Tapestry, ktorú vlastní skupina Coach a značke Kate Spade. V minulom roku spoločnosť Michael Kors kúpila luxusnú značku obuvi – Jimmy Choo za 1,2 miliardy dolárov.

Investori boli k tomuto oznámeniu skeptickí: akcie firmy Michael Kors po tomto oznámení dnes klesali o 7%.

Neil Saunders, ktorý je generálnym riaditeľom poradenskej spoločnosti GlobalData Retail uviedol, že nákup spoločnosti Versace by tak “do koncernu Michael Kors pridal veľkú značku s pravým celosvetovým dosahom.” 40-ročný módny dom sa v roku 2017 vrátil k zisku a dosiahol príjmy vo výške takmer 800 miliónov dolárov.

Súvisiace: Michael Kors kupuje Jimmy Choo za 1,2 miliardy dolárov

Saunders ďalej poznamenal, že firma Michael Kors by mala pracovať na zmiernení “niektorých jej hrubých neupravených elementov” značky Versace, aby nakoniec vedeli zacieliť na väčší počet moderných spotrebiteľov. Zároveň by táto dohoda pomohla spoločnosti Michael Kors konkurovať väčším súperom.

Saunders ďalej uviedol: “Aj keď je pravdou, že rozšírenie skupiny pomôže v ušetrení základných nákladov, nevidíme príliš veľké výhody pri úspore ak sa do skupiny začlení značka, ako je Versace, ktorá by pomohla posilniť značku Michael Kors.”

Dodal: “Je naozaj veľmi otázne či skupina poskytne obhájiteľné tvrdenie, kde by vedeli poukázať, že väčší počet značiek by malo vplyv na riadenie výkonnosti v rôznych častiach trhu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár