Microsoft_kupuje_start_up_z_oblasti_umelej_inteligencie

Spoločnosť Microsoft kúpila startup z oblasti umelej inteligencie – Semantic Machines, keďže sa snaží zvýšiť svoje úsilie v rozvoji konverzácií, pri tzv. chatbotoch.

Firma Semantic založená v Berkeley, v štáte Kalifornia využíva prístup k umelej inteligencií kde používa strojové učenie, ktoré do rozhovorov s chatovacími robotmi (chatbots) prináša kontext. To znamená, že informácie získané od umelej inteligencie budú následne využité na uplatnenie v budúcom dialógu.

Skupina pre rozpoznávanie reči predtým viedla automatický vývoj rozpoznávania reči pre osobnú asistentku spoločnosti Apple – Siri.

Vo svojom dnešnom oznámení spoločnosť Microsoft nezverejnila žiadne finančné informácie o akvizícii.

Veľkí hráči sa snažia docieliť aby ich osobné asistentky boli viac ľudskými. Amazon uviedol, že má za cieľ dať Alexe “pamäť” a pridať ďalšie kontexty do rozhovorov, kým Google preukázal rozhovor medzi kaderníkom a ľudskou verziou svojho asistenta, ktorý dokázal rezervoval stretnutie v mene niekoho iného.

Dávid Ku, technologický riaditeľ v spoločnosti Microsoft pre oblasť umelej inteligencie (AI) a výskumu, vo svojom blogu poznamenal: “Vďaka akvizícii Semantic Machines, budeme schopní vytvoriť konverzačné centrum v Berkeley, aby urýchlili hranice toho, čo je možné realizovať v komunikačnom rozhraní.”

Súvisiace:
Finančný manažér vybudoval pre Wall Street virtuálnu asistentku
Umelá inteligencia už vie lepšie čítať a porozumieť ako ľudia

Kombináciou technológie sémantických strojov a vlastných pokrokov spoločnosti v oblasti umelej inteligencie, naším cieľom je poskytnúť silné, prirodzené a produktívnejšie používateľské skúsenosti, ktoré umožnia posúnúť konverzačné výpočty na novú úroveň. ”

Umelá inteligencia vo forme osobných asistentov je kľúčovou pre hlasom aktivované reproduktory, ako Amazon Echo a Google Home. Spoločnosť Microsoft vlastný inteligentný reproduktor nevytvorila, ale v roku 2016 spolupracovala s audiokomunikačnou spoločnosťou Harman Kardon, aby integrovala svojho asistenta pre spoločnosť Cortana v rámci jej inteligentného reproduktora, nazvaného Invoke.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TechCrunch

Facebook komentár