Microsoft_je_teraz_cennejsi_ako_Alphabet_o_priblizne_10_miliard

Keď spoločnosť Google prvýkrát prekonala skupinu Microsoft z hľadiska hodnoty akcií (pred šiestimi rokmi), vyzeralo to, že tieto spoločnosti majú namierené opačnými smermi.

Ale za posledných 12 mesiacov hodnota spoločnosti Microsoft vzrástla o 40 percent, čo zároveň predstavuje viac ako päťnásobný zisk skupiny Alphabet a opäť sa stala cennejšou. Po dnešnom uzatvorení akciových trhov, spoločnosť Microsoft dosiahla hodnotu 749 miliárd dolárov a trhová kapitalizácia spoločnosti Alphabet dosiahla 739 miliárd dolárov.

Najnovší zisk akcií spoločnosti Microsoft vyvolal rast v oblasti cloud computingu, ktorý je väčší ako u spoločnosti Google, aj keď stále menší ako alužba Amazon Web Services. V marci spoločnosť Microsoft reorganizovala svoju divíziu Windows-u a zariadení, ako aj presunula svoje programátorské zdroje do ďalších jednotiek, z ktorých jedna sa zamerala na služby cloud computingu a umelej inteligencie.

Obe spoločnosti – Microsoft a Alphabet v prvom štvrťroku prekonali očakávania analytikov.

Spoločnosť Google sa stala verejnou v roku 2004 a strávila ďalších osem rokov uzavretím rozdielu so spoločnosťou Microsoft, ktorej debut na akciovom trhu nastal v roku 1986. Aj po tom, ako spoločnosť Google v roku 2012 prvýkrát prekonala Microsoft, sa spoločnosti v niekoľkých najbližších rokoch niekoľkokrát vo vedení menili.

Súvisiace: Programátori milujú Google viac než Apple, ale najviac sa obávajú Microsoftu

Spoločnosť Google, ktorá v roku 2015 založila svoju materskú spoločnosť s názvom Alphabet, tento rok viedla, teda až do tohto mesiaca. Spoločnosť Microsoft je teraz treťou najcennejšou verejne obchodovanou spoločnosťou za spoločnosťami Apple a Amazon. Alphabet je štvrtá, nasleduje Facebook a čínska spoločnosť Tencent.

V utorok akcie spoločnosti Microsoft klesli o 0,4 percenta na 98,01 dolárov, zatiaľ čo akcie skupiny Alphabet (triedy A) odpísali 1,5 percenta na 1 068,07 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár