Microsoft CEO Satya Nadella

Microsoft má nový pilotný program, kde chce najať ľudí s autizmom na plný úväzok vo svojom Redmondskom areáli. S týmto vyjadrením prišla samotná spoločnosť.

Korporátna viceprezidentka spoločnosti Microsoft, Mary Ellen Smith, ktorá sama má dospievajúceho syna s autizmom v blogu uviedla: “Je to jednoduché, Microsoft je silnejší, tak sme sa rozhodli rozšíriť možnosti, čím chceme mať rôznorodú pracovnú silu, čo poukazuje aj na našich zákazníkov.”

Tento pilotný program bude prebiehať v spolupráci s dánskou neziskovou organizáciou Specialisterne, ktorá pomáha vyškoliť ľudí s autizmom na kariéru v oblasti IT. V minulosti so Specialisterne spolupracovala SAP, kde táto nemecká databázová firma má v záujme do roku 2020 mať 1% svojich zamestnancov s autizmom .

Smithová píše: “Ľudia s autizmom majú silné stránky, ktoré potrebujeme v spoločnosti Microsoft,” …. ,”každý jedinec je iný a niektorí majú úžasnú schopnosť pamätať si informácie, ako na úrovni detailov, alebo vynikajú v matematike alebo kódovaní. Je to talent, ktorý chceme, aby sme aj naďalej prinášali do spoločnosti Microsoft.”

Smithová taktiež uviedla, že sa jedná o prvý krok spoločnosti voči prijímaniu viacerých ľudí s rôznym zdravotným postihnutím. Nakoniec poznamenala, že spoločnosť Microsoft je úžasné prostredie pre rôzne talenty, kde je možné rozvíjať svoje zručnosti a kariéru.

Ak máte záujem o tento pilotný program, Microsoft vás žiada, aby ste poslali e-mail životopisu na msautism@microsoft.com 

Facebook komentár