V nadväznosti na tohto týždňovú správu, kde sa uvádzalo, že spoluzakladateľ sa vráti ku kormidlu spoločnosti Twitteri, miliardár a saudskoarabský princ Alwaleed bin Talal sa rozhodol zvýšiť svoj podiel v spoločnosti sociálnych medií.

V súlade s regulačným dokumentom podaným v stredu, princ Alwaleed aktuálne vlastní 5,17% podiel v spoločnosti Twitteru. To zodpovedá počtu neuveriteľných 34,9 milióna akcií a hodnota tohto podielu je na úrovni takmer 1 miliardy amerických dolárov.

To mu umožnilo stať sa druhým najväčším investorom v spoločnosti, za spoluzakladateľom Evanom Williamsom, ktorý vlastní 6,9% podiel. Tým sa dostal pred nového generálneho riaditeľa (CEO) Dorseyho, ktorý vlastní 3,2%.

Cez jeho postavenie, ako vysoko-profilového investora, Alwaleed nie je zanieteným užívateľom tejto platformy. Jeho Twitter účet bol vytvoreným v marci roka 2013 a má 3,82 milióna nasledovateľov, ale tweetoval len 171-krát.

Súvisiace:
Saudský princ Alwaleed bin Talal sľúbil darovať $ 32 miliárd na charitu
Pozrite sa na nový úžasný apartmán (10 000/noc) hotela miliardára a princa Alwaleeda

Keď Alwaleed vykonal jeho počiatočnú investíciu o objeme 300 miliónov dolárov v roku 2011 – predtým, než spoločnosť v roku 2013 zrealizovala IPO (počiatočnú verejnú ponuku akcií) – vo vyhlásení poznamenal, že “naša investícia do spoločnosti Twitter potvrdzuje našu schopnosť pri identifikácii vhodných príležitostí, kde vieme investovať do sľubných, rýchlo rastúcich podnikov s celosvetovým dosahom.”

Alwaleed je známy pre jeho investície do spoločností s vysokou návratnosťou a použil svoje miliardy na investície do iných verejných a súkromných spoločností, vrátane Citigroup a Four Seasons Hotels & Resorts.

Saudský princ Alwaleed je v súčasnej dobe podľa časopisu Forbes 34. najbohatším človekom na svete, s majetkom o hodnote 23,8 miliardy amerických dolárov.

Zdroj: The Wall Street Journal, Bloomberg

Facebook komentár