Republikánsky miliardár a filantrop Charles Koch prišiel z veľmi zaujímavým vyjadrením: Ekonomický systém USA – najmä z dôvodu daňových zákonov – je “zmanipulovaným” v prospech bohatých.

Koch v nedávnom rozhovore pre ABC poznamenal: “Tento dvojstupňový systém spoločnosti vytvára pohodu pre bohatých … a vytvára prekážky na príležitosti pre znevýhodnené osoby.”

V týchto otázkach sa zamerali na nerovnosť v oblasti daňových zákonov.

Keby to bolo na ňom, Koch povedal: “Keby sme nemali dvojstupňový systém. Nemali by sme daňový kódex, ktorý dotuje bohatých jednotlivcov. Mali by sme sa toho všetkého zbaviť.”

Súvisiace: Miliardár z oblasti luxusu: „Rastúca nerovnosť povedie k vojnám medzi triedami“

A špecificky sa zameral na dane právnických osôb.

“Máme tu firemné blaho, ktoré sú prínosom pre zavedené spoločnosti a ostatným vo veľkej miere sťažujú začatie ich podnikanie.” S týmto vyjadrením prišiel Koch a dokonca poznamenal, že jeho spoločnosť Koch Industries je medzi tými, ktoré ťažia zo súčasného nastavenia daňového systému.

Koch povedal, že uprednostňuje odstránenie všetkých daňových úľav. Žiadny z republikánskych prezidentských kandidátov o tom (podľa jeho vyjadrení) nehovorí. “Na základe toho to nik nepodporuje.”

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár