Miliardar_ma_vo_virtualnych_menach_Bitcoin_a_Ether_10_percent_majetku_2017

Miliardár a investor Mike Novogratz vsadil na digitálne meny ako Bitcoin a Ether.

Novogratz na fóre, ktoré sa konalo v Harvard Business School v New Yorku počas tohto týždňa poznamenal: “Desať percent môjho čistého majetku mám vložených v tomto priestore.” Odmietol presne povedať rozsah svojho bohatstva, ale je bývalým manažérom hedgeových fondov v spoločnosti Fortress Investment Group a partnerom spoločnosti Goldman Sachs. Od roku 2008 bol súčasťou zoznamu miliardárov časopisu Forbes.

Súvisiace: Bitcoin je najvýkonnejšia svetová mena rokov 2015 a 2016

Novogratz ďalej uviedol: “Je to najlepšia investícia môjho života.”

Bitcoin sa pred rokom obchodovala na úrovni nižšej ako 500 dolárov. V súčasnosti sa táto digitálna mena obchoduje nad 1200 dolárov. V roku 2013 Novogratz predpovedal, že hodnota meny Bitcoin bude stúpať. Spomína na ľudí, ktorí sa mu v tom čase smiali.

Odvtedy cena virtuálnej meny Bitcoin zažila divokú jazdu. Na konci roka 2013 sa zvýšila na takmer 1000 dolárov a potom v roku 2015 klesla na menej ako 250 dolárov. Začalo to opäť minulý rok, okolo hlasovania o Brexite. V januári tohto roku opäť prekonala 1 000 dolárov a neustále stúpa.

Aktuálne Novogratz uvádza, že mena Bitcoin dosiahne úroveň 2 000 dolárov.

Avšak zástupcov klubu Harvard Business School taktiež upozornil, že oblasť digitálnych mien bude pravdepodobne “bublinou”. Najlepším spôsob, ako to zvládnuť, je podľa neho starý trik Wall Streetu – diverzifikácia. Dal som časť peňazí do rôznych digitálnych mien.

Novogratz bol taktiež napríklad prvým investorom vo virtuálnej mene Eter. Jedná sa o ďalšiu digitálnu mena, ktorá sa rýchlo objavila ako 2. najväčší konkurent Bitcoinu. Novogratz poznamenal, že kúpil menu Eter, keď sa obchodovala za približne 1 dolár. Dnes má hodnotu viac ako 48 dolárov.

Novogratz sa s mladým ruským „duchovným dieťaťom“, ktorý stojí za menou Eter – Vitalikom Buterinom stretol na večeri. Pripomína, že Buterin v 21 rokoch objavil niečo zaujímavé. Povedal si, že stojí za to venovať pozornosť Buterinovi.

Ether je mena s funkciou “inteligentnej zmluvy”, ktorá poskytuje používateľom dodatočnú bezpečnosť a schopnosti prevádzať informácie, ktoré sú prenesené do peňažnej hodnoty.

Novogratz predpovedá, že sme svedkami tzv. “tretej smeny” revolúcie okolo digitálnych aktív. Nie je si úplne istý, ako sa bude vyvíjať, ale plánuje pokračovať v investovaní do digitálnych mien a Blockchain – predstavuje revolučnú technológiu v pozadí, ktorá robí prácu okolo meny Bitcoin.

Blockchain je doslova digitálna kniha, ktorá zaznamenáva a sleduje transakcie. Je technologicky veľmi vyspelou a viaceré spoločnosti alebo strany môžu získať prístup k Blockchain a prezrieť si históriu toho, čo sa stalo s ich majetkom.

Súvisiace: Za 3 dni bolo z trhu Bitcoin vymazaných takmer $ 2 miliardy!

Novogratz sa objavil ako jeden z najväčších majstrov na Wall Street v oblasti Blockchainu, ale jeho stávky nie sú vždy tak pozitívne. Opustil Fortress v roku 2015 potom, čo ukončil činnosť jeho investičného fondu pre slabý výkon. V poslednom roku stratil približne 20% po tom, čo jeho investície do rozvíjajúcich sa trhov, najmä Brazílie, boli naozaj slabé.

Novogratz v tom čase poznamenal: “Zažili sme dva extrémne náročné roky a neverím, že súčasné prostredie vedie k dosiahnutiu našich najlepších výsledkov.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Cryptocoinsnews

Facebook komentár