Bill Ackman.

Bill Ackman.

Hedžový fond Billa Ackmana je na dobrej ceste k dosiahnutiu masívnych výnosov po troch rokoch negatívnej čistej výkonnosti.

Správa spoločnosti Pershing Square Capital Management v novembri zaznamenala 3,4% hrubý zisk alebo 3,2% po zaplatení poplatkov. Mesačná výkonnosť tak dostala medziročný výnos po zaplatení poplatkov na úroveň 51,3%.

Ak bude nárast výnosov pre Pershing Square podobne pokračovať aj do decembra, Ackmanov fond zverejní prvý rok pozitívneho čistého výnosu od roku 2014.

Pershing Square zaznamenal takmer pozitívny rast v roku 2018, na hodnote 0,7 % avšak po započítaní ročných poplatkov sa dostal do straty na úrovni 0,7%. Odvtedy spoločnosť Pershing Square zo svojho portfólia vyňala chemické firmy a firmy poskytujúce podnikateľské služby a pridala investície do poisťovacieho sektora. Ackmanov fond tiež znížil svoje dlhé pozície na 9 z 11 v roku 2018.

Súvisiace: Aktíva hedžových fondov v prvom polroku dosiahli nový rekord

Fond je tiež na ceste k najlepšiemu ročnému výkonu, odkedy bola založená jeho materská spoločnosť Pershing Square Holding, v októbri 2014. Ackmanov fond bol založený v roku 2003, pred obchodovaním na burze Euronext Amsterdam. Obchodovanie na London Stock Exchange začalo v máji 2017.

Spoločnosť Pershing Square Holdings spravuje takmer 7,2 miliárd dolárov vo svojich „základných fondoch“, pričom väčšina jej podielov sa sústreďuje na spoločnosti s veľkou kapitalizáciou.

Podľa údajov agentúry Bloomberg sa Ackman, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Pershing Square Capital Management, pýši čistou hodnotou majetku zhruba na úrovni 1,8 miliardy dolárov. Od roku 1993 do roku 2003 viedol hedžový fond Gotham Partners.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár