Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft, Steve Ballmer získal 4 percentný podiel v spoločnosti Twitter, čo mu umožnilo držať väčší podiel než jeho nový generálny riaditeľo sociálno-mediálnej spoločnosti, Jack Dorsey.

Majiteľ basketbalového tímu Los Angeles Clippers vo svojom statuse na Twitteri ku koncu týždňa poznamenal: “Som rád, že som si počas niekoľkých posledných mesiacov kúpil 4% podiel.” Ocenil taktiež menovanie Dorseyho počas minulého týždňa, keďže chce z tejto spoločnosti urobiť “štíhlejšiu a centralizovanejšiu firmu.”

Súvisiace: Twitter má jednu veľkú výhodu oproti Google a Facebook

Twitter pracuje na vylepšení svojich produktov, s cieľom prilákať a udržať viac užívateľov a Ballmer pochválil nový produkt tejto sociálno-mediálnej spoločnosti, ktorý pomáha ľuďom sledovať významné udalosti. Spoločnosť so sídlom v San Franciscu v tomto týždni uviedla, že vykoná zníženie svojej celosvetovej pracovnej sily o 8 percent, s cieľom zlepšiť jej zameranie.

James Cakmak, ktorý je analytikom investičnej spoločnosti Monness Crespi Hardt & Co poznamenal: “Ballmer by mohol mať záujem aj o miesto v dozornej rade spoločnosti Twitter.”

Akcie spoločnosti Twitter po tomto oznámení v New Yorku vzrástli o 3,6 percenta na 30,78 dolárov. Akcie v tomto roku do štvrtka zatiaľ klesli o 17 percent.

Investícia v hodnote zhruba 800 miliónov dolárov poskytne Ballmerovi miesto za najväčšími akcionármi spoločnosti Twitter. Firmy nie sú povinné vydávať zoznamy, mimo individuálnych investorov, ktorých podiely sú menšie ako 5 percent. Podľa údajov zhromaždených agentúrou Bloomberg, spoluzakladateľ spoločnosti Twitter – Ev Williams drží 6,8 percenta a Dorsey má 3 percentá. Saudsko-Arabský prince Alwaleed bin Talal minulý týždeň zverejnil, že v tomto podniku drží viac ako 5 percentný podiel.

“Múdre kroky Ballmera”

Ballmer drží 4 percentný podiel v spoločnosti Microsoft a má ďalšie podiely vo verejných firmách. Ballmer, ktorý má čistý majetok na úrovni 21,4 miliardy dolárov, podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg odmietol ďalej komentovať investície v spoločnosti Twitter.

Súvisiace: Rozprávkový život miliardára menom Steve Ballmer

Michael Pachter, ktorý je analytikom pre Wedbush Securities povedal: “Je to skvelý človek, je to samozrejme veľmi šikovný človek, ale taktiež si myslel, že iPhone je vtipom. On je ten, kto kúpil spoločnosť Nokia” … “To hneď nemusí znamenať, že Twitteri je na tom lepšie, alebo horšie.” Pachter má hodnotenie pre akcie spoločnosti Twitter na úrovni “neutrálne” a cieľovú cenu má nastavenú vo výške 30 dolárov za akciu.

V auguste roka 2013 Ballmer povedal, že chce odísť od spoločnosti Microsoft, kvôli nezhodám s predstavenstvom Microsoftu ohľadom stratégií, pri získaní firmy Nokia a tlaku investorov.

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár