Miliardár Arthur Blank

Miliardár a majiteľ klubu amerického futbalu – Atlanta Falcons, Arthur Blank si myslí, že americká vláda musí začať robiť viac, aby riešila problémy okolo nerovností bohatstve.

Spolu-zakladal spoločnosti Home Depot a vlastní tímu NFL – Atlanta Falcons poznamenal: “Myslím, že priepasť medzi bohatými a chudobnými sa v období posledných 20 rokov vo veľmi veľkej miere rozšírila a to ako aj za účasti republikánskej ale aj demokratickej administratívy.”

Dúfa, že krajina môže nájsť odpoveď na budúcnosť formou jednoty. Blank nakoniec dodal: “Jednou z veľkých predností tejto krajiny je rôznorodosť a celistvosť,” … “Sú to spôsoby na základe ktorých sa táto krajina v minulosti stala skutočne veľkou a bude veľkou aj v budúcnosti a to aj z dôvodu všetkých jej kultúr a silných stránok. ”

Arthur Blank je kolegom miliardára Bernieho Marcusa, s ktorým v roku 1978 založili Home Depot potom, čo bol vyhodený zo svojho zamestnania jedného regionálneho obchode pre domácich majstrov. Spoločnosť sa neskôr stala jedným z najväčších svetových predajcov pre domácich kutilov, s viac ako 2200 obchodmi po celých Spojených štátoch, Kanade a Mexiku.

Súvisiace:
Buffett: “Treba zamedziť rozdielom medzi bohatými a pracujúcimi”
Miliardár z oblasti luxusu: „Rastúca nerovnosť povedie k vojnám medzi triedami“

Blank v roku 2001 ustúpil do úzadia spoločnosti Home Depot a začal svoje meno viac spájať vo svete profesionálneho športu. V roku 2002 za tím amerického futbalu – Atlanta Falcons zaplatil 545 miliónov dolárov, ktorého aktuálna hodnota je na úrovni 2,1 miliardy dolárov. Neskôr zaplatil 70 miliónov dolárov za futbalové mužstvo Atlanty. FC Atlanta United začne hrať na jar roka 2017 na novom štadióne za 1,5 miliardy dolárov, ktorý budú zdieľať s tímom Falcons.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, MarketWatch

Facebook komentár