Amerika možno produkuje milionárov rýchlym tempom, ale v súčasnej dobe existuje len 400 ľudí, ktorí  spĺňajú ten nedosiahnuteľný miliardársky status.

Nemohli sme si pomôcť a opýtali sme sa sami seba – čo môže niekto robiť s toľkými peniazmi?

“Keby si mal investovateľné aktíva v hodnote milión dolárov, staral by si sa o to, aby peniaze vydržali,” povedal Tom Orrechio, riaditeľ spoločnosti Modera Wealth Management vo Westwoode, NJ.

“Ak máte miliardu, tak to nie je problém.”

Orrechio pracuje v manažmente bohatstva a majetku viac ako 20 rokov a pracoval rok ako predseda Národnej asociácie osobných finančných poradcov. Jeho hlavnými klientami sú milionári a firma slúži asi 500 rodinám. Ale Modera má na starosti viac ako miliardu dolárov celkových aktív a Orrechio vie ako veľa miliardárov spravuje svoje 10-miestne čiastky.

Ukázalo sa, že niekoľko núl robí obrovský rozdiel. Miliardári vyžadujú flotilu finančných odborníkov, aby ich financie boli na požadovanej úrovni.

Nenajímajú si len finančných plánovačov. Oni si najímajú finančných manažérov.

Milionár môže začať tým, že najme firmu, čo manažuje bohatstvo a majetok, aby riadila jeho investície a zložité problémy, ako je plánovanie majetku a daní, ale miliardári potrebujú pomoc pri rozhodovaní, ako previesť svoj majetok na svoje deti, obísť dane, ukryť svoje aktíva pred veriteľmi, zorganizovať charitatívne príspevky a potrebujú pomoc pri diverzifikácii svojich ​​majetkov a ďalších investícií.

Najatie finančného manažéra je najvyššou prioritou. Miliardár často najme niekoľko ľudí, čo pracujú priamo preňho v “home office / domácej kancelárii” a robia všetko od platenia mesačných účtov až po cestovné výdavky, povedal Orrechio. Je to ako mini-korporácia a recepčné služby „všetko v jednom“ pod jednou strechou.

“Ak ste miliardár, môžete dávať veľké dary. Máte dômyselnejšie plánovanie nehnuteľnosťí / daní, [a môžete spravovať] viac právnych subjektov,” dodal. “Máte rôznych jednotlivcov na riadenie týchto subjektov.”

Ľudia, ktorí spadajú medzi milionára a miliardára, často najímajú finančný tím, ktorý pokrýva niekoľko rodín v rovnakej príjimovej kategórii.

“Rockefellerovci sú dobrým príkladom,” povedal Orecchio. “Čo veľa z týchto bohatých rodín sa rozhodne urobiť je, že majú náklady na infraštruktúru pokryté, takže môžu otvoriť až multi-rodinné kancelárie.”

Zdroj: 

Facebook komentár