Miliardy_v_hodnote_kryptomien_opat_po_utoku_znicene

Rozsiahla krádež finančných prostriedkov, zrealizovaná prostredníctvom počítačového hackovania u málo známeho operátora virtuálnych mien pomohla vymazať miliardy dolárov z hodnoty bitcoinu a ďalších kryptomien.

Cena meny Bicoin klesla o viac ako 7% po tom, čo spoločnosť Coinrail z Južnej Kórei oznámila, že čelila kybernetickým útokom. V pondelkovom vyhlásení tento operátor umožňujúci obchodovanie virtuálnych mien uviedol, že došlo k narušeniu bezpečnosti, v ktorom hackeri ukradli približne 30% jej virtuálnych mien.

Spoločnosť Coinrail uviedla, že dočasne pozastavila obchodovanie s digitálnymi menami a plne spolupracovala s vyšetrovateľmi, aby sa pokúsili nájsť chýbajúce finančné prostriedky. Spoločnosť nezverejnila hodnotu ukradnutých tokenov. Krádež bola skôr vykonaná na menej známych kryptomenách než na samotnom Bitcoine.

Južná Kórea sa v priebehu minulého roka stala obchodným centrom pre obchodovanie s virtuálnymi menami. Coinrail je jednou z jej menej známych obchodných platforiem.

Napriek tomu tieto správy vyslali vlnu šokov na trhy s virtuálnymi menami. Rovnako ako bitcoin, ceny pre iné bežne obchodované digitálne meny ako ethereum taktiež prepadli. Takmer 30 miliárd amerických dolárov bolo vymazaných vo forme trhovej kapitalizácie kryptomien, v približne siedmych hodinách obchodovania (podľa poskytovateľa údajov Coinmarketcap.com).

Digitálne mena Bitcoin sa v skorých popoludňajších obchodoch v Ázii obchodovala na úrovni okolo 6 750 dolárov. To je približne najnižšia úroveň za dva mesiace a približne polovicu z ceny, v rámci ktorej začala rok 2018.

Súvisiace: 
Warren Buffett: Bitcoin je “jedom na krysy”
Shiller varuje: “Alternatívne meny tu boli už aj v 19. storočí“

Adrian Lai, ktorý je zakladajúcim partnerom v investičnej spoločnosti Orichal Partners v Hongkongu poznamenal: “Investori sa čoraz častejšie obávajú problémov okolo kybernetickej bezpečnosti,” … “Samozrejme v tejto fáze, štandard nie je dostatočne vysoký.”

Coinrail dokonca nie je jediným burzovým operátorom, umožňujúcim vykonávať obchody s virtuálnymi menami, ktorý sa v posledných mesiacoch stal obeťou kybernetickej krádeže finančných prostriedkov.

V januári japonská spoločnosť Coincheck uviedla, že hackeri od jej užívateľov ukradli virtuálnu menu o objeme 530 miliónov dolárov, čo predstavuje najväčšiu podobnú krádež v histórií. To podnietilo japonské orgány, aby kontrolu týchto burzových operátorov zintenzívnili.

Lai uviedol, že útok voči spoločnosti Coinrail zintenzívnil už tak negatívnu náladu na trhoch so špekuláciami. Wall Street Journal v piatok ohlásil, že americkí vyšetrovatelia od niektorých obchodovacích platforiem okolo Bitcoin požadovali obchodné údaje, ako súčasť prešetrovania ohľadom potenciálnej manipulácie trhov s termínovými kontraktmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár