Mladi_zarabaju_menej_ako_predchádzajuce_generacie_2017_top

Muži z generácie milénia zarábajú menej peňazí než predchádzajúce generácie, pretože sú platení v menšej miere, ako ich počet rastie v oblasti pracovných miest s nižšou kvalifikáciou.

Britská výskumná organizácia – Resolution Foundation počas tohto týždňa zverejnila nový výskum kde uvádza, že mužskí zamestnanci narodení v rokoch 1981 a 2000 budú zarábať 12 500 libier ($ 15 700), čo je menej ako 20-ročný zamestnanci z generácie X (narodení v rokoch 1964 – 1980).

Pokles zárobku prichádza z oblasti veľmi slabo platených pracovných miest v reštauráciách, baroch a obchodoch. Počet mužov, ktorí sa týmto druhom práce živia sa od roku 1993 takmer zdvojnásobil, zatiaľ čo počet mladých žien v týchto odvetviach klesal.

Muži z generácie milénia sa takisto rozširovali aj v ďalších pracovných pozíciách na čiastočný úväzok, keďže počet žien v pracovných miestach na čiastočný úväzok klesal.

Výskumníci poznamenali: “Rast zamestnanosti u žien bol veľkou mierou prevedený do pracovných miest vyššej kvalifikácie,” … “U mužov bol rast oveľa rovnomernejšie rozdeleným, medzi povolania s vyššími a nižšími mzdami.”

Súvisiace:
Goldman Sachs: 4 megaznačky ktoré bude dominovať maloobchodu
Od generácie milénia k milionárom – v 5 krokoch

Ženy z generácie milénia podľa výskumníkov nečelia rovnakej strate príjmu ako muži – ich plat zostal rovnaký v porovnaní s generáciou žien, ktorá je staršou. Ale zatiaľ ešte nevidia finančné odmeny, ktoré by mohli očakávať v súvislosti s dosiahnutými pokrokmi v oblasti vzdelávania a vývojov na pracovisku.

Výskumník Daniel Tomlinson uviedol: “Je sklamaním, že nie je vidno návrat vzhľadom na pokroky, ktoré boli v oblasti vzdelávania dosiahnuté.”

Jedná sa o najnovšiu časť výskumu z Resolution Foundation ktorý poukazuje na to, ako súčasná generácia mladých pracovníkov zaostáva, pokiaľ ide o bohatstvo, príjmov a vlastníctvo domácnosti.

Správa počas minulého roka zistila, že britská generácia milénia pravdepodobne bude prvou generáciou, ktorá dosiahne nižšie celoživotné príjmy než ich rodičia.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár