“Náš tím dospel k poznaniu, že náše remeslo venujúce sa tomuto sektoru tradičných liniek bude slabnúť do bezvýznamnosti a nakoniec skončí vyhynutím. Takto začína správa pre klientov banky Morgan Stanley od vedúceho analytika celosvetového automobilovému priemyslu s názvom “Smrť analytika pre automobilový priemyseľ.”

Automobil bez vodiča a koniec individuálneho vlastníctva prichádza rýchlejšie, než si niekto myslí. Veľké narušenie jeho priemyslu sa blíži a správa ďalej jasne píše: Buď sa prispôsobíme, alebo vymrieme. “V oblasti produktov okolo internetu je automobil poslednou “vecou”. Bez zahŕňajúcej zmeny, nemáme ako analytici automobilového sektoru žiadnu budúcnosť.

Súvisiace: Najdôležitejšia automobilka na svete? Tesla Motors

Jonas nehovorí presne, kedy očakáva, že by sa volanty mohli stať vecou minulosti, ale prichádzajúcu zmenu porovnáva z prechodu konských povozov k automobilom. On očakáva, že svet bude miestom, kde sa bude každý automobil prenajímať a už ich ľudia nebudú vlastniť. Taktiež očakáva, že viac technologických spoločností sa presunie do automobilového priemyslu.

Dodáva: “Môžeme diskutovať o možných nejasnostiach tejto cesty, ale jej cieľ je pre nás krištáľovo čistý.”

Zdroj: LA Daily News, FoxNews

Facebook komentár