Musk_si_zela_dotiahnut_automobilku_Teslu_do_indie_uz_tento_rok_2017

Ak sa Elonovi Muskovi splnia jeho stratégie, spoločnosť Tesla čoskoro začne vykonávať predaj svojich automobilov na novom, veľmi rozsiahlom trhu.

V odpovedi na otázku, v rámci sociálnej siete Twitter sa ho jeden z užívateľov opýtal, kedy táto elektrická automobilka konečne vstúpi na trh Indie. Musk odpovedal, že podľa jeho “očakávaní by sa tak malo stať počas tohto leta.”

Miliardár a podnikateľ nešiel do podrobností a spoločnosť Tesla nereagovala na žiadosti o komentár.

India je rýchlo rastúcou ekonomikou o viac ako 1,3 miliardy obyvateľoch, čo pre túto firmu zo Silicon Valley predstavuje obrovský potenciál.

Avšak tým čelí niekoľkým problémom.

Tesla v tejto juhovýchodnej ázijskej krajine svoje automobily neprodukuje, čo znamená, že pravdepodobne bude musieť platiť vysoké dovozné clo. Získať povolenie pre výrobné prevádzky bude dlhý a náročný proces, o ktorom vie svoje už aj spoločnosť Apple.

Existujú však aj ďalšie potenciálne prekážky, ktoré treba prekonať. Preplnené cesty a nespoľahlivé elektrické rozvodne siete Indie nie sú vhodnými pre elegantné vozidlá automobilky Tesla, ktoré sú poháňané na elektrický pohon.

Súvisiace: 
Elon Musk: Solárna strecha môže stáť menej ako bežná strecha
Mala by mať automobilka Tesla aj banku?

Odpoveď jedného používateľa sociálnej siete Twitter znela: “Ak to bude fungovať tam, tak potom naozaj všade.”

Ale pre Muska sú tieto ambície jednoznačné, keďže Indiu umiestnil do zoznamu krajín, kde bude možné vykonať pred-objednávky nového automobilu spoločnosti Tesla – Model 3.

Elon Musk a premiér Indie - Narendra Modi

Elon Musk a premiér Indie – Narendra Modi

V ďalšom tweetu, v marci minulého roka, Musk poznamenal, že prípadné rozšírenie by malo taktiež zahŕňať rozsiahlu sieť nabíjacích staníc naprieč celou Indiu, kde pomocou kompresorov za pár minút nabijete batérie vozidiel spoločnosti Tesla.

Ak sa spoločnosti Tesla predsa len podarí dostať do Indie, jej luxusné automobily na elektrický pohon by mohli pomôcť k obmedzeniam, notoricky známeho znečistenia vzduchu tejto krajiny.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN, ZDNet

Facebook komentár