Smartwatches, alebo inteligentné hodinky, ktoré bežia na softvéri od spoločnosti Google – Android Wear sú kompatibilné iba s operačným systémom telefónov a tabletov fungujúcich na systémeAndroid.

Teraz sa však zdá, že na trhu sú ešte jedny hodinky bežiace na systéme Android Wear, ktoré by mali spolupracovať s iPhonom.

Na stránke, ktorá ponúka predpredaj nových luxusných SmartWatch od spoločnosti Huawei, ktorých cena začína na úrovni 350 dolárov, rovnako ako Apple Watch sa uvádza, že hodinky sú “kompatibilné s iOS 8.2 alebo Android 4.3,” čo naznačuje, že ich môžete spárovať s iPhonom.

Nové luxusné Smartwatches od spoločnosti Huawei sú ponúkané v pozlátenej verzií a verziách z nerezovej ocele. Najdrahší model, ktorý je na obrazku vyššie stojí 800 dolárov.

Súvisiace:

Intel predstaví nové luxusné nositelné zariadenie pre ženy
TAG Heuer plánuje vlastné inteligentné hodinky

Google neoznámil žiadne plány, kde by chcel aby Android Wear mohol byť kompatibilný s iPhonom, ale už v apríli spoločnosť uviedla, že je “kúsok” od tejto reality.

To je pozoruhodné pre majiteľov iPhonov, keďže majú obmedzený výber dostupných smartwatches, ktoré pracujú s iPhonom. Ak máte iPhone, vaše možnosti sú v princípe obmedzené iba na Apple Watch a Pebble. Ale ak by Huawei mohol vykonal náznak plánov spoločnosti Googlu, vyzerá to, že majitelia iPhonov tak získajú viac možností. 

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár