Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

Divíte sa niekedy ako by ste mohli sami zbohatnúť a stať sa miliardárom ako je  Warren Buffett, Meg Whirman a Mark Zuckerberg? Našťastie, oni sú ochotní s nami sa o to podeliť.

Zhromaždili sme citácie niektorých najbohatších ľudí o tom ako sa dostali tam, kde sú dnes. Tu sú ich rady od zachovania rovnováhy medzi pracovným a rodinným životom až po to, že sa nebudú starať čo si iný ľudia myslia.

 

#1

„Keď žijete pre názory iných ste mŕtvi. Nechcem žiť premýšľaním o tom, ako si ma budú pamätať.“- Carlos Slim Helu, telekomunikačný gigant.

#2

„Buďte dobrí na čudákov. Je pravdepodobné, že pre jedného budete pracovať.“- Bill Gates, zakladateľ Microsoft.

#3

„Nechcem vyzerať, že skáčem cez dvojmetrové bary, rozhliadnem sa okolo jedného baru, či ho môžem prekročiť.“- Warren Buffett, predseda Berkshire Hathaway.

#4

„Ak má byť niečo urobené, tak to urob! Vo Francúzsku sme plní dobrých nápadov ale len zriedka ich uvedieme do praxe.“- Bernard Arnault, predseda LVMH.

#5

„Keď inovujete, máte byť pripravení, že vám každý hovorí, že ste blázon.“- Larry Ellison, zakladateľ Oracle.

#6

„Vy viete, či ste na ceste k úspechu, ak budete robiť svoju prácu a neplatiť za ňu.“- Oprah Winfrey, hostiteľka talk show a televízny producent.

#7

„Myslím vo veľkom a nebojím sa prevziať riziká.“- Eike Batista, ťažba ropy a brazílsky podnikateľ.

#8

„Nevyžadovať spätnú väzbu na svoj produkt, nápad alebo podnikanie iba za účelom overenia. Chcete povedať ľuďom, kto môže pomôcť posunúť ich nápad dopredu ale ak iba hľadáte priateľov, spolupracovníkov, manžela alebo ženu pre overenie, buďte opatrní. To môže zastaviť multi-miliónové nápady na začiatku cesty.“- Sara Blakely, zakladateľka Spanx.

#9

„Myslím, že naše základné presvedčenie je, že náš rast je životná cesta a my musíme rásť za všetkých okolností.“- Mukesh Ambani, ťažba ropy a zemného plynu.

#10

„Myslím, že ak sa pozriete na ľudí, či už v podnikaní alebo vo vláde, ktorý nemali žiadny morálny kompas, ktorý iba menili svoju rétoriku podľa toho čo bolo populárne, na konci sú oni porazení.“- Michael Bloomberg, zakladateľ Bloomberg LP.

#11

„Môžete skúšať ovládať ľudí alebo môžete pokúsiť mať systém, ktorý predstavuje realitu. Zistil som, že vedieť, čo sa v realite deje je dôležitejšie než snažiť sa ovládať ľudí.“- Larry Page, zakladateľ Google.

#12

„Značka spoločnosti je ako reputácia osoby. Reputáciu získate, keď sa snažíte tvrdo robiť veci dobre.“- Jeff Bezos, zakladateľ Amazon.

#13

„Nezabudnite, že môžete robiť čokoľvek čo chcete. Nedovoľte aby niekto povedal: Ty nie si dosť chytrý…je to príliš ťažké…je to hlúpy nápad…nikto to nemá robiť pred….dievčatá to nerobia. Moja mama mi dala túto radu v roku 1973. A to mi umožnilo nikdy sa nestrachovať o to, čo ostatní hovoria o mojej profesionálnej kariére.“- Meg Whitman, generálny riaditeľ spoločnosti HP.

#14

„Ak chceme mať najväčší vplyv, najlepšia cesta ako to urobiť je uistiť sa, že vždy sa zameráme na riešenie najdôležitejších problémov.“- Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku.

#15

„Nepáči sa mi robiť len veci, ktoré som chcel robiť. Rád robím veci v prípade, že spoločnosti pomáhajú uspieť. Nemíňam veľa času na robenie mojich obľúbených aktivít.“- Michael Dell, zakladateľ Dell computers.

#16

„Je tu nezameniteľný konflikt medzi prácou v živote a v podnikaní a neustáli boj medzi mierom a chaosom. Ani jeden nemôže byť ovládaný ale oba môžu byť ovplyvnené. To akou cestou pôjdete je kľúčom k úspechu.“- Phil Knight, zakladateľ Nike.

#17

„Nehľadám dedičstvo a vy nikdy neumlčíte kritiky. Už som tu cez 50 rokov. Keď ste katalyzátorom zmeny, urobíte si nepriateľov- a ja som hrdý na každého jedného, ktorého mám.“- Rupert Murdoch, predseda NewsCorp.

#18

„Je nemožné žiť bez chýb, iba ak žijete opatrne, to je ako by ste nemali žiadny život, v tom prípade máte neúspešne zameškanie.“- J. K. Rowling, autorka Harryho Pottera.

#19

„Tak dlho ako budeme myslieť rovnako, budeme myslieť vo veľkom.“- Donald Trump, realitný magnát.

Preložil: Viera Slaninova
Zdroj: Businessinsider

Facebook komentár