Najbohatsi_ludia_sveta_zvysili_svoje_invesiície_do_kryptomien_top

Aké sú aktivity vo svete bohatých na tému kryptomien? Rastúci počet ľudí s vysokým objemom kapitálom sa stále vo väčšej miere zaujíma o investície do kryptomien.

Viac ako jeden z piatich (21%) respondentov v každoročnom prieskume poradcov z wealth manažmentu a súkromných bankárov uviedli, že ich klienti v roku 2017 zvýšili svoje investície do kryptomien. Jedná sa o výsledky prieskumu Wealth Report od spoločnosti Knight Frank z roku 2018. Prieskum je založený na odpovediach viac ako 500 súkromných bankárov a poradcov zo správy aktív, ktorí kolektívne zastupujú približne 50 000 ľudí s kombinovaným bohatstvom o hodnote viac ako 3 biliónov dolárov.

Súvisiace: Litecoin má reálnu šancu predbehnúť Bitcoin

Geografické rozdelenie ukazuje veľké rozdiely, v prístupe veľmi bohatých jednotlivcov k oblasti kryptomien. Iba o 5% bohatých jednotlivcov z Ázie zvýšilo svoj záujem voči kryptomenám oproti tým, ktorý svoj záujem znižili. Na druhej strane, 33% vysokomajetných ľudí v Latinskej Amerike zvýšilo svoj záujem o kryptomeny, než ich znížilo.

Tu je rozpis toho, ako sa zmenil záujem medzi bohatými jednotlivcami o kryptomeny v roku 2017:

Najbohatsi_ludia_sveta_zvysili_svoje_invesiície_do_kryptomien_1

Ázijské vlády zaujali najtvrdšie postavenie voči kryptomenám. Koncom roka 2017 juhokórejská vláda navrhla opatrenia, vrátane dane na obchodovanie s kryptomenami. Niektoré správy naznačujú, že Soul by mohol obchodovanie s kryptomenami všeobecne zakázať. V jednom bode, koncom roka 2017 Južná Kórea tvorila až štvrtinu celosvetovej obchodnej aktivity bitcoinu. V septembri Čína zakázala všetkým spoločnostiam a jednotlivcom získavať finančné prostriedky prostredníctvom aktivít ICO (počiatočná ponuka mincí).

Mnohé vlády vydali varovania, že kryptomeny podliehajú nedostatku bezpečnosti. Dokonca aj spoluzakladateľ Apple – Steve Wozniak sa stal obeťou jednoduchého podvodu s bitcoinom, čo mu zapríčinilo stratu 70 000 dolárov.

Súvisiace: Kryptomeny majú dlhú cestu pred dosiahnutím plného potenciálu

Napriek všetkým diskusiám ohľadom krypomien, investori stále pred všetkým ostatným uprednostňujú akcie a hmatateľný majetok. Približne 62% respondentov uviedlo, že ich klienti v roku 2017 zvýšili svoju angažovanosť v cenných papieroch, zatiaľ čo 56% uviedlo, že klienti zvýšili svoju angažovanosť v oblasti nehnuteľností.

Najbohatsi_ludia_sveta_zvysili_svoje_invesiície_do_kryptomien_2

Výhliadky na kryptomenu Bitcoin je zmiešaná. Známy bitcoinový optimista Tom Lee predpovedá, že kryptomena sa do roku 2022 vyšplhá na 125 000 dolárov, zatiaľ čo hlavný ekonóm investičnej spoločnosti Vanguard nedávno napísal, že vidí “slušnú pravdepodobnosť, že jeho cena bude nulová.” Možno najväčší býk z nich je Tyler Winkelvoss, ktorý povedal, že tí, ktorí nevidia bitcoin na odhadovanej cene 320 000 dolárov, trpia len “nedostatkom predstavivosti.”

Veľké kryptomeny však v poslednom období prechádzajú razantným poklesom.

Preložil: Jakub Harman

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár