Jeff Bezos.

Jeff Bezos.

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon – Jeff Bezos sa nedávno stal najbohatším mužom na svete s akumulovanou čistou hodnotou majetku, na úrovni 105 miliárd amerických dolárov.

Čo si tento najväčší technologický magnát sveta myslí o nasadení svojich miliárd?

Na udeľovaní ocenení organizovanom spoločnosťou Axel Springer a americkým šéfredaktorom Business Insider – Alysonom Shontellom sa Bezos otvoril výkonnému riaditeľovi spoločnosti Axel Springer – Mathiasu Döpfnerovi ohľadom toho, ako má v úmysle minúť svoje ohromujúce množstvo osobného kapitálu.

Bezos poznamenal: “Jediný spôsob, ako môžem vidieť rozmiestnenie (míňanie) tohto finančného zdroja, je premeniť moju snahu v spoločnosti Amazon, na vesmírne cesty.”

Bezos uviedol, že má v úmysle aj naďalej využívať väčšinu svojich príjmov na financovanie svojho vesmírneho programu – Blue Origin, kde podľa Bezosa, ho v súčasnosti každým rokom financuje pomocou akcií spoločnosti Amazon o hodnote 1 miliardu dolárov.

Bezos ďalej poznamenal: “Blue Origin je naozaj nákladný a práve tu by som mohol využiť svoje bohatstvo,” … “Mám v pláne v tom [dlhodobo odpredávať akcie spoločnosti Amazon na financovanie Blue Origin] pokračovať z dlhodobého hľadiska.”

Bezos povedal, že sa cíti byť šťastný, keď jeho nahromadené neuveriteľné množstvo bohatstva, by bolo možné použiť na to, čo opísal ako “cieľ, ktorý si vyžiadaje celoživotný cieľ”, o ktorom verí, že má dlhodobý význam.

Súvisiace:
Amazon má potenciál vytvorenia prosperujúcej investičnej činnosti
Amazon je vraj pripravený prevziať duopol Googlu a Facebooku v reklame

Keď sa ho spýtali, či Bezos plánuje využiť svoje príjmy na akékoľvek, nie príliš vhodné potešenie, zasmial sa.

Povedal: “Nemyslím si, že (moje potešenia) sa nachádzajú v tejto oblasti.” Bezos uviedol, že uprednostňuje trávenie času so svojou ženou a deťmi a spomenul nedávnu dovolenku v Nórsku, kde on a jeho rodina zostali v hoteli z ľadu a šli sa sánkovať.

Bezos nakoniec poznamenal: “Bola to neuveriteľná dovolenka a my sme to všetko stihli užiť za tri a pol dňa.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, FoxBusiness

Facebook komentár