Christy Waltonová, ktorá zdedila podiel v maloobchodnom predajcovi Wal-Mart si udržala titul najbohatšej ženy. Vdova Johna Waltona získala toto miesto 5-krát z posledných šiestich rokov. Časopis Forbes odhaduje jej čisté imanie na 41,7 miliardy dolárov, čo nárast od 36,7 miliárd dolárov v predchádzajúcom roku.

Liliane Bettencourt, ktorá je hlavnou dedičkou siete kozmetiky L’Oreal sa stala druhou najbohatšou ženou, čo je rovnaká pozícia, ktorú držala pred rokom. 92-ročná Bettencourtová drží odhadovaný majetok o hodnote 40,1 miliardy dolárov; avšak nie je zapojená do riadenia spoločnosti, ktorú založil jej otec. Jej vnuk Jean-Victor Meyers ju v dozornej rade nahradil v roku 2012.

Súvisiace: Najbohatšia žena sveta hovorí, aby závistliví ľudia menej pili a viac pracovali…

Treťou najbohatšou ženou je Alice Waltonová, ktorá je dcérou zakladateľa Sam Waltona a sestra Christy Waltonovej. Táto žena využila časť jej majetku vo výške 39,4 miliárd dolárov na nákup umenia a v roku 2011 otvorila múzeum amerického umenia v Bentonville, v štáte Arkansas.

Jednou z nováčikov najbohatších žien je Maria Franca Fissolo, ktorá je vdovou po talianskom magnátovi spoločnosti Nutella, menom Michele Ferrero, ktorý zomrel vo februári. Fissolo a jej syn Giovanni Ferrero je generálnym riaditeľ spoločnosti sladkostí – Ferrero Group (produkty Kinder, Ferrero Rocher, Tic Tac atď). Časopis Forbes odhaduje, že Fissolová a jej syn zdedili majetok o hodnote 23,4 miliardy dolárov. Ona je piatou najbohatšou ženou na zozname.

Šiestou najbohatšou ženou pochádza z kruhov Silicon Valley, jedná sa o Laurene Powell Jobs, ktorá je vdovou po spoluzakladateľovi spoločnosti Apple – Steva Jobsa. Jej odhadovaný majetok je na úrovni 19,5 miliardy dolárov a aktuálne sa zamerala na sociálnu reformu prostredníctvom skupiny s názvom Emerson Collective, ktorá má pomôcť študentom dokončiť vysokú školu.

Súvisiace: Najbohatší ľudia roka 2015

Mnoho žien – miliardárok zdedili ich bohatstvo buď od ich manželov, alebo ich otcov. Len 29 zo 197 žien je miliardárkami vlastným pričinením. Jeden nováčik v tejto podskupine je Elizabeth Holmes, ktorý má 31 rokov a je taktiež najmladšou miliardárkou na svete, ktorá prišla k svojmu majetku vlastným pričinením. Ona zo Stanfordu odišla, s myšlienkou pre lepšie testovanie krvy. Trhová kapitalizácia spoločnosti Theranos bola v roku 2014 investormi ocenená na 9 miliárd dolárov a ona vlastní polovicu, čím jej majetok dosahuje úroveň 4,5 miliardy amerických dolárov.

Zdroj: BizJournals, Wall Street Journal

Facebook komentár