Neznámy muž na fotke s tibetskými dogami

Šteňa Tibetskej dogy so zlatou srsťou bolo v Číne údajne predané za neuveriteľných 2 milióny amerických dolárov, čím sa potenciálne stal najdrahším psom na svete.

Toto šteňa dvoch prémiových rodičov bolo predané na veľtrhu vo východnej provincii Zhejiang za očarujúcich 12 miliónov čínskych juanov (1,95 miliónov amerických dolárov) – podľa agentúry AFP, ktorá citovala správu, z čínskeho denníka Evening News Qianjiang.

Chovateľ, ktorý predal toto šteňa realitnému developerovi, podľa určitých informácií by mal tento pes mať “leviu krv” a taktiež sa podobná na psa, ktorý bol už predaný za 6 miliónov juanov.

Súvisiace články:

Zriedkavé 2 500 dolárové kura – tzv. “Lamborghini” v hydine

Vzácna whisky Macallan vydražená za 628 205 dolárov

 Chovateľ Zhang povedal, že tento pes mal výšku 80 cm (31 sa posúva) a vážil 90 kg. ďalej dodal, že toto plemeno by sa dalo prirovnávať k “cennej pande” (tohto národa) – teda jeho vysoká cena je považovaná za bežnú.

Tibetské dogy – starobylé plemeno psa, s dlhou srsťou – sa stali symbolom spoločenského postavenia medzi rastúcou triedou tried v Číne. V roku 2011 bolo 11-mesačné šteňa s názvom “Big Splash” predané za 1,5 miliónov dolárov v závislosti na informácií NBC News, ako oznámila, že toto zviera bolo najdrahším predaným psom predaným v tej dobe.

Zdroj: Teinteresa

Facebook komentár