Najdrahsie_hodinky_znacky_Rolex_predana_za_17_75_miliona_2017

Tieto klasické hodinky značky Rolex sú najdrahšími, ktoré sa kedy predali v aukcii, keďže ich cena dosiahla 17,75 milióna dolárov.

Ale možno ešte pôsobivejšie ako 8-ciferná cena je bývalý majiteľ hodiniek: hollywoodská legenda Paul Newman. Jedná sa o veľkú blízkosť k osobným hodinkám, ktoré určovali čas veľkej osobnosti, ktorá získala Oscara.

Referenčné číslo 6239 Daytona z roku 1968, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a kože je jedným z najznámejších modelov značky Rolex. Tento model sa stal dobre známym najmä vďaka svojmu rodokmeňu v Hollywoode, nazvaného ako “Paul Newman Daytona.”

Najdrahsie_hodinky_znacky_Rolex_predana_za_17_75_miliona_2017_1

Aurel Bacs z firmy Bacs & Russo, ktorá spolupracovala s aukčnou spoločnosťou Phillips na predaji týchto renomovaných hodiniek, poznamenal: “Paul Newman tieto hodinky nosil skoro každý deň, od roku 1969 do roku 1984,” … “Zároveň sa stali najobľúbenejším typom klasického chronografu všetkých čias.”

Najdrahsie_hodinky_znacky_Rolex_predana_za_17_75_miliona_2017_2

Newman bol taktiež nadšeným vodičom pretekárskych súbojov a často bol na trati videný so svojimi Rolexkami. V skutočnosti, keď hodinky dostal od svojej manželky Joanne Woodwardovej, obsahovali špeciálny nápis “Dajte si pozor na mňa”.

Najdrahsie_hodinky_znacky_Rolex_predana_za_17_75_miliona_2017_3

Po desaťročiach trvajúcom období mimo pozornosti sa hodinky znova objavili v októbri roka 2017, na inauguračnej aukcii spoločnosti Phillips, v New Yorku. Po dvanástich minútach, kedy prichádzali ponuky, hodinky sa podarilo získať anonymnému uchádzačovi na telefóne.

Súvisiace: Ako sa Rolex stal kráľom medzi hodinkami

Takmer 18 miliónov dolárov, ktoré boli určené v prospech, boli darované pre charitatívnu skupinu Paulovej dcéry – Nell, pod názvom Nell Newman Foundation.

Bacs nakoniec pozanmenal: “Táto stratégia bola vždy v duchu Paula Newmana,” … “Podporovať charitu, podporovať tých, ktorí sú v núdzi.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, WSJ

Facebook komentár