Najlepsie_plateni_sportovci_sveta_v_jednom_grafe_2017

Dvaja z troch najlepšie platených športovcov sveta (z minulého roka) hrali futbal a v kombinácii zarobili 173 miliónov amerických dolárov.

To vyplýva z grafu, na základe údajov z časopisu Forbes. Ako vidíte, najlepšie plateným športovcom minulého roka bol 32-ročný futbalista z Portugalska – Cristiano Ronaldo, ktorý bol v priebehu posledných štyroch rokov od organizácie FIFA označený za najlepšieho hráča sveta. Zarobil 93 miliónov dolárov – 58 miliónov dolárov v plate a prémií za výhry a 35 miliónov dolárov z reklamných kampaní.

Druhým najlepšie plateným športovcom bol LeBron James z basketbalového klubu NBA – Cleveland Cavaliers, ktorý v minulom roku zarobil 86,2 milióna dolárov – 55 miliónov dolárov zo zo sponzorských aktivít. Na treťom mieste je futbalista Lionel Messi, ktorý získal 80 miliónov dolárov. 27 miliónov dolárov zo sponzoringu – a polovica z toho bola len od spoločnosti Adidas. Všetky platby v obrázku sú americkom dolári a pochádzajú zo stránky Forbes.com.

Extrémnym príkladom niekoho, kto v minulom roku zarobil všetky svoje peniaze (37 miliónov dolárov)cez sponzoring je golfista Tiger Woods. V posledných rokoch nanastúpil na turnajoch PGA Tour, pretože bojoval proti zraneniam a osobným problémom. Medzi ďalšieho športovca, ktorý počas minulého roka zarobil väčšinu svojich peňazí z príjmov z reklamy, je štvrtý najlepšie platený športovec: tenisový hráč Roger Federer. Zarobil 64 miliónov dolárov a väčšina pochádzala z týchto reklamných kontraktov. Z toho dôvodu, že takmer celú časť polovice minulého roka bol kvôli zraneniam neaktívnym. Mimo iného, bol reklamnou tvárou spoločností Nike, Mercedes, Rolex a Moet & Chandon.

Súvisiace:
Urobte si výlet do nového bytu Cristiana Ronalda za $ 18,5 mil.
LeBron James stojí za každý jeden cent

Piatym najlepšie plateným športovcom je Kevin Durant z Golden State Warriors (NBA), ktorý získal 61 miliónov dolárov – takmer polovicu z platu a polovicu z reklamných zmlúv. Do Top 10 patrí quarterback z NFL – Andrew Luck ($ 50 miliónov), golfista Rory McIlroy ($ 50 miliónov), Durantov spoluhráč – Steph Curry ($ 47 miliónov), Lewis Hamilton ($ 46 miliónov) a ďalší quarterback z NFL – Drew Brees ($45 miliónov).

Hoci v hornej časti grafiky nie sú žiadni hráči baseballu, mnohí sa nachádzajú v oblasti okolo 30 miliónov dolárov – takmer všetci z platu. “Niektoré športy, ako napríklad futbal a baseball, majú tendenciu platiť väčšie platy a zisky z výhier, než z reklamných príjmov. Futbaloví športovci sú na vrcholoch najčastejšie.

Graf znázorňuje plat/prémie z výhier a príjmy zo sponzoringu. Športovci z tenisu a golfu “sa zvyčajne združujú na ľavej strane grafu, pretože je im vyplácaná len malá časť z platu a výhier, ale získavajú veľkú časť príjmu práve zo sponzoringu.”

Najlepsie_plateni_sportovci_sveta_v_jednom_grafe_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, HowMuch.Net

Facebook komentár