Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Irving Kahn, ktorý bol najstarším investorom na Wall Street počas tohto týždňa zomrel. Zomrel vo veku 109 rokov.

Kahn, ktorý bol predsedom spoločnosti hedžového fondu Kahn Brothers prežil veľkú hospodársku krízu, obe svetové vojny, krachu trhu v roku 1987 a finančnú kríza v roku 2008.

Kahn sa narodil 19.decembra roku 1905 a začal svoju kariéru v oblasti financií v rokoch 1928-1929, keď dostal prácu ako akciový analytik v maklérskej spoločnosti na Wall Street. V tej dobe mu bolo 23 rokov.

Kahn mal za mentora legendárneho investora Benjamina Grahama. S jeho manželkou sa spoznal v jeho triede.

Jeho syn Alan Kahn v oznámení poznamenal: “Bol priekopníkom v investičnom svete, keďže piloval svoje remeslo už ako študent v Kolumbijskej univerzite Benjamina Grahama (v ktorého triedach stretol ženu – Ruth Perl Kahn).”

Podobné:

Investiční moudrost Benjamina Grahama a načasování cyklického trhu

10 kníh ktoré by si mali investori prečítať

Kahn bol s Ruth ženatý 65 rokov. Ruth zomrela v roku 1996.

Jeho pracovné nasadenie bolo veľmi obdivuhodné. Kahn každým dňom ešte stále chodil do jeho Manhattanskej kancelárie, zatiaľ čo jeho dvaja najstarší synovia už obaja boli v dôchodku. Ešte zaujímavejšie je, že mal ďalších dvoch  storočných súrodencov: staršiu sestru, ktorá, a mladší brat. (Je teda možní diskusia o nutnosti skvelých génov!)

Byť v čase Veľkej krízy na Wall Street, Kahna naučilo v porovnaní so súčasnými štandardmi, byť naozaj skromnou osobou. On na obed chodil domov, čím chcel ušetriť peniaze, a samozrejme nemal žiadne členstvo v luxusnom klubu krajiny, alebo nevlastnil žiadnu rekreačnú nehnuteľnosť.

Kahn bol hodnotovým investorom, ktorý investoval do zhruba väčšinou 20 rôznych akciových spoločností.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloombrg, NYTimes

Facebook komentár