Obchod Watches of Switzerland.

Obchod Watches of Switzerland.

Maloobchodná spoločnosť Watches of Switzerland so sídlom v Británií, ktorá vlastní aj značky obchodov Goldsmiths, Mapping & Webb, Watch Shop a Watch Lab prišla s informáciou, že chce vykonať počiatočnú verejnú ponuku akcií (IPO) na Londýnskej burze cenných papierov.

Táto spoločnosť je najväčším dodávateľom luxusných hodiniek vo Veľkej Británií, ale v poslednom čase sa jej významne darí aj v USA. V roku 2017 otvorila Watches of Switzerland obchod v 5 hviezdičkovom hotely Wynn Las Vegas a práve v novembri otvorili svoj prvý samostatný obchod v USA, v newyorskej štvrti Soho.

Nedávno nasledoval obchod v novootvorenom realitnom projekte mesta New Yorku – Hudson Yards. Obchod v Soho ktorý je priateľským pre domácich miláčikov je nastavený tak, aby prilákal zákazníkov prostredníctvom svojich ponúk z oblasti zážitkov, ako je unikátny bar, umelecké výstavy ako aj špeciálne luxusné ponuky, zatiaľ čo lokalita Hudson Yards bola v nedávnej dobe miestom, kde sa skôr konali významné eventy zo sveta hodiniek.

Podľa stránky WatchPro, tržby aj s tovarom ponúkaným vrámci USA v priebehu 12 mesiacov, ktoré sa skončili 27. januára 2019 dosiahli 973 miliónov dolárov. Spoločnosť tiež vlastní predajcu so základňou na Floride s 18 obchodmi – Mayor’s, kde Rolex ponúka svoje hlavné produkty. Po akvizícií značky Mayor’s v roku 2017 sa skupine Watches of Switzerland podarilo vytvoriť najväčšieho maloobchodného predajcu luxusných hodiniek v juhovýchodnom regióne USA.

Predaje skupiny Watches of Switzerland sa za posledných päť rokov rozšírili priemernou sadzbou o 18 percent, čo predstihlo väčšinu konkurentov, keďže najväčší švajčiarski hodinári sa stále viac snažia eliminovať svoju závislosť od sprostredkovateľov. Cartier, Audemars Piguet a Vacheron Constantin zistili, že môžu dosahovať zisky samostatne tým, že predávajú hodinky vo vlastných butikoch.

Generálny riaditeľ spoločnosti Watches of Switzerland – Brian Duffy pre portál WatchPro poznamenal: „V Británií a USA sú pred nami významné rastové príležitosti, z ktorých mnohé sa už realizujú,“ … „Vrámci našich plánov máme osvedčené skúsenosti, skúsený manažérsky tím a silnú podporu značky. Vo Watches of Switzerland Group máme najlepšie tímy v biznise a zásluhy z úspechu určite musia smerovať k nim. Milujeme to, čo robíme, a ja som veľmi nadšený z toho čo je pred nami a ako aj príležitosti ohľadom našej stratégie rastu vrámci verejných trhoch. “

Znie to ako by sa Duffy už vyjadroval k svojim potenciálnym investorom. Apollo Global Management, spoločnosť privátneho kapitálu so sídlom v New Yorku, ktorá je vlastníkom skupiny Watches of Switzerland od roku 2012, si bude udržiavať svoj kontrolný podiel. To znamená, že podľa očakávaní, by vrámci IPO malo byť k dispozícii len 25 percent akcií skupiny, ale časom by sa tento objem mohol aj navýšiť.

Spoločnými celosvetovými koordinátormi emisie sú Barclays Bank a Goldman Sachs. BNP Paribas a Investec Bank by tiež mali byť spoločnými upisovateľmi akcií. NM Rothschild & Sons poskytuje spoločnosti poradenstvo vo finančných záležitostiach.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár