Najvacsia_banka_v_Dubaji_zvysuje_limit_zahranicneho_vlastnictva_na_20_percent

Emirates NBD, ktorá je najväčšou bankou v Dubaji, v dnešnom dni uviedla, že zvýšila svoj limit zahraničného vlastníctva z 5% na 20%.

Banka tiež oznámila svoj zámer v budúcnosti zvýšiť svoj zahraničný vlastnícky limit na 40%, po získaní súhlasu od svojich akcionárov a príslušných regulačných orgánov.

Predseda spoločnosti Emirates NBD – Sheikh Ahmed Bin Saeed Al Maktoum vo vyhlásení uviedol, že tento krok prispieva k „zvýšeniu likvidity a hĺbky na kapitálových trhoch v rámci Spojených Arabských Emirátom,“ okrem diverzifikácie investičnej základne banky.

Analytici tvrdia, že kroky spoločností zamerané na zvýšenie limitov zahraničného vlastníctva by mohli v tomto roku prispieť k zvýšeniu záujmu investorov o akciové trhy Spojených arabských emirátov (SAE).

Plán banky Emirates NBD prichádza potom ako First Abu Dhabi Bank PJSC v júli navrhla zrušenie stropu zahraničného vlastníctva svojich akcií. Zisk Dubajskej banky v prvom polroku vyskočil o 49 percent, pretože profitovala z predaja podielu v jednotke na spracovanie kartových platieb.

Emirates NBD by mohla byť zahrnutá do benchmarkov rozvíjajúcich sa trhov, zostavených spoločnosťami MSCI a FTSE Russell v prvej polovici budúceho roka, čo podľa odhadov Mohamada Al Hajja, akciového analytika v spoločnosti EFG-Hermes Holding bude znamenať prílev finančných prostriedkov o objeme približne 426 miliónov dolárov.

Podľa burzových údajov v súčasnosti cudzinci vlastnia 5% akcií Emirates NBD a dubajská vláda 55,76%. Jej akcie tento rok získali 29 percent, v porovnaní s 9% nárastom referenčného indexu Dubaja.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár