Nakupujuci_v_Black_Friday_utratili_rekordne_objemy

Podľa údajov zostavených spoločnosťou Adobe Analytics, zákazníci nakupujúci v nákupný deň pod označením “Black Friday“ v piatok na americkom trhu USA v online oblasti utratili 7,4 miliardy dolárov, čo je druhý najväčší objem v rámci tzv. internetových dní v histórii.

Podľa údajov spoločnosti Adobe, 7,4 miliardy dolárov znamenal najväčšie predaje dňa v rámci Čierneho piatku a podľa minuloročných údajov spoločnosti Adobe zaostali len za 7,9 miliardy dolárov z minuloročného internetového nákupného dňa známeho ako “Cyber Monday“. Priemerná hodnota objednávky na zákazníka aktuálne predstavovala 168 dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o takmer 6% a zároveň vytvoril nový rekord pre “Black Friday”. Analýza spoločnosti Adobe Analytics meria transakcie od 80 zo 100 najvýznamnejších maloobchodných predajcov v USA.

Hlavný analytik a vedúci spoločnosti Adobe Digital Insights, Taylor Schreiner vo vyhlásení uviedol: „Keď sa aktuálne blížia Vianoce, zákazníci čoraz častejšie využívajú nákupy cez svoje telefóny, než aby čelili radám a iným nakupujúcim,“ … „Ďalšie dni urýchlili predaje tým maloobchodníkom, ktorí môžu ponúkať jedinečné produkty alebo služby, ktoré maloobchodní obri nedokážu poskytnúť.“

Podľa spoločnosti Adobe online tržby oproti minulému roku vzrástli o 20%. Nárast v internetovej aktivite je znakom toho, že zákazníci si pohodlnejšie kupujú väčšie predmety za znížené ceny bez toho, aby šli do obchodu. Spoločnosť Adobe stále očakáva, že výdavky v Cyber Monday tento rok dosiahnu ešte rekordných 9,4 miliárd dolárov, čo predstavuje 18,9% rast v porovnaní s minulým rokom.

Podľa výročnej správy o vianočných výdavkoch od firmy First Data (aktuálne Fiserv) príjmy kamenných obchodov oproti minulému roku vzrástli o 4,2%.

Spoločnosť zaoberajúca sa finančnými technológiami tiež zistila, že zákazníci sú ochotní cestovať za zľavou: Štvrtina spotrebiteľov cestovala viac ako 40 kilometrov, aby fyzický obchod aj navštívili.

Výdavky cez mobilné peňaženky sa podľa spoločnosti Fiserv v porovnaní s rokom 2018 zvýšili o 82%.

Zákazníci už v Deň vďakyvzdania minuli online 4,2 miliardy dolárov, čo je o 14,5% viac ako v minulom roku a predstavuje rekordné maximum. Medzi najobľúbenejšie zakúpené položky patria hračky spoločnosti Disney „Frozen 2“, videohry ako FIFA 20 a Madden 20 a elektronika, ako napríklad Apple Airpods a Samsung TV.

Zatiaľ čo niektoré tradičné kamenné predajne úspešne prešli na online nakupovanie, napríklad skupiny ako Target a Walmart, iné však vrátane značiek Kohl’s, Gap a Macy’s čelili problémom. Akcie spoločnosti Target sa tento rok zvýšili o 95% a Walmart dosiahla výnos takmer 30%, zatiaľ čo akcie spoločnosti Kohl’s, Gap a Macy’s sú medziročne v strate 25% alebo viac.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, ABC

Facebook komentár