Nechceme_generalneho_riaditela_ziaden_problem_2016

Švajčiarska firma z luxusu – Richemont, ktorá vlastní značky ako Cartier, Montblanc a viac ako tucet ďalších vysoko luxusných značiek, sa v budúcom roku zbaví niekoľkých pracovných postov, kedy jej súčasný generálny riaditeľ oznámil plán pre odchod.

Taktiež ďalší vysokí predstavitelia tohto konglomerátu z oblasti šperkov a hodiniek plánujú odchod do dôchodku, vrátane finančného riaditeľa a ôsmich členov správnej rady.

Miliardár Johann Rupert, ktorý je zakladateľom a predsedom tejto firmy v nej zostane a môže si ďalej upevniť svoju moc. Rupert poprel, že by chcel zastávať ďalšie pozície a poznamenal, že mladší pracovníci budú povýšení.

Súvisiace: Aký luxus nakupujú veľmi bohatí? Automobily a len automobily!

V rozhovore s investormi a analytikmi v piatok poznamenal: “Mojou úlohou je naozaj len urovnať nedostatok týchto jednotlivcov,” … “Aktuálne je najvyšší čas, aby sme začať hľadať ďalšiu generáciu.”

Zároveň ocenil aj odchádzajúceho generálneho riaditeľa (CEO), menom Richard Lepeu, ktorý vo firme strávil už 38 rokov.

Rupert ďalej poznamenal: “Neviem, ako to Richard dokázal,” … “Nemôžem očakávať, že niekto opätovne naplní túto úlohu a dokonca aj podobným spôsobom.”

Richemont zamestnáva zhruba 30 000 ľudí. Zároveň je vlastníkom značky Chloe a Van Cleef & Arpelsa.

Táto reorganizácia bola oznámenou, keď spoločnosť vykázala dvojciferný prepad predajov v období šiestich mesiacov končiacich 30. septembrom. Výsledky boli lepšie, ako sa očakávalo, čím investori navýšili cenu akcií až o 10%.

Firmy z oblasti luxusu sa snažia udržať úrovne svojich predajov. Cestovný ruch bol v Európe po sérii rozsiahlych teroristických útokov zasiahnutým. A posilňovanie jenu v Japonsku taktiež odradilo turistov, aby vykonávali rozsiahle objemy svojich nákupov.

Nedávna správa od poradenskej spoločnosti Bain & Company predpovedá, že celosvetové výdavky na luxusný tovar počas tohto roka poklesnú o 1% na 249 miliárd eur (276 miliárd dolárov).

Avšak luxusné značky, ktoré zaujali mladšie generácie s novými produktami dosahujú lepšie výsledky.

Súvisiace: Luxusná značka Gucci opäť naberá na sile

Značka Gucci, ktorú vlastní firma Kering, v poslednej dobe ohlásila obrovský nárast tržieb pretože jej zákazníci zvýšili dopyt po jej nových produktoch, ktoré so sebou priniesol kreatívny riaditeľ – Alessandro Michele.

Spoločnosť Richemont investorom uviedla, že sa bude snažiť prispôsobiť a je presvedčenou, že “dlhodobé vyhliadky pre vysoko kvalitné produkty” budú pre ňu pozitívne.

Rupert nakoniec poznamenal: “Všetko sa mení,” … “a my chceme, aby sme týchto zmien začali využívať.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Fortune

Facebook komentár