Nemecká jednotka poskytovateľa trlevíznich staníc Sky – Sky Deutschland a reklamná spoločnosť s názvom BBDO vymysleli šialenú novú technológiu, ktorá vysiela reklamy priamo do mozgu ľudí.

Využíva niečo, čo nazýva “technológia kostného vedenia”, ktorá prenáša zvuk do vnútorného ucha odovzdaním vibrácií cez lebku, ohlásil Leo Kelion z BBC. To spôsobí dojem, akoby zvuk vychádzal z vašej hlavy.

Sky to skúšal kampaňou s názvom Hovoriace okno, kde sa priložil špeciálny vysielač k oknám na vlaku. Keď sa cestujúci opreli o okno k spánku alebo odpočinku, počuli hlas vyzývajúci k stiahnutiu Sky Go smartphone aplikácie.

Video z kampane Hovoriace okno bolo ukázané na Medzinárodnom festivale kreativity v Cannes minulý mesiac a zverejnené na YouTube. Nie každý bol nadšený touto myšlienkou.

“Zlá až na kosť. Žiadne miesto k odpočinku vašej unavenej hlavy. Technológia spánkovej deprivácie. To by nemalo byť povolené v MHD,” napísal jeden komentátor.

Podľa webových stránok projektu, Sky má veľké plány so zavedením hovoriacich okien. Tu je video Talking Windows (Hovoriacich okien) v akcii. 

Preložil: Lukáš Jevčík

Zdroj: BBC

Facebook komentár