Nike_vitazi_u_novych_zakaznikov_a_mohla_by_dramaticky_navysovat_aj_ceny

Nike dominuje celosvetovému trhu športového oblečenia – a dáta ukazujú, že má silný ťah na existujúcich ale aj na potenciálnych zákazníkov.

“Náš celosvetový prieskum športového oblečenia pre rok 2018 od UBS Evidence Lab ukazuje, že opakujúce sa nákupné zámery zákazníkov spoločnosti Nike sú vysoké a myslíme si, že sa jedná o naozaj silnú indikácia vysokej lojality.” S týmto vyjadrením prišiel analytik banky UBS – Jay Sole v poznámke ku klientom.

Nike si na svetovom trhu športových odevov drží zdravú rezervu.

Nike_vitazi_u_novych_zakaznikov_a_mohla_by_dramaticky_navysovat_aj_ceny_graf

Sole ďalej poznamenal, že približne 70% zákazníkov spoločnosti Nike sa zamýšľa pokračovať v kúpe produktov spoločnosti Nike. Dodal: “Tieto úrovne sú oveľa vyššie ako u všetkých ostatných značiek, ako aj voči firme Adidas.” A ak existuje nejaká hrozba pre Nike, je to Adidas, ktorý na trhu zastáva druhú pozíciu.

Nielen, že údaje naznačujú, že Nike bude dosahovať vysokú mieru návratnosti zákazníkov, ale vie ovplyvniť aj nových zákazníkov. Sole ďalej uviedol: “Potenciálny záujem nových zákazníkov je vysoký a rastúci.”

Z tých, ktorí v posledných dvanástich mesiacoch nekupovali produkty spoločnosti Nike, stále viac zákazníkov sa zaujíma o výrobky spoločnosti Nike než u akákoľvek inej značky.

Nike_vitazi_u_novych_zakaznikov_a_mohla_by_dramaticky_navysovat_aj_ceny_graf_1

Sole ďalej poznamenal: “Značka Nike má rozsiahlu značku u celosvetových zákazníkov,” … S touto silnou identitou značky môže prísť aj schopnosť rastu cien.”

Tento obor spomedzi výrobcov tenisiek bol schopný používať svoju identitu značky, aby zvýšil svoje iniciatívy u priameho spotrebiteľa, ktoré povedú k navyšovaniu cien. Sole poznamenal: “Tieto iniciatívy by mohli pomôcť spoločnosti Nike k rozsiahlemu rastu cien,” ale varoval, že “môže trvať roky, kým Nike plne dosiahne svoje ciele okolo elektronického obchodu a dodávateľského reťazca.”

Napriek tomu niekoľko ďalších údajov ukazuje, že ceny produktov spoločnosti Nike sa zvyšujú a že sa v oveľa menšej miere spoliehajú na zľavy.

Súvisiace: Ako sa Nike stala kultovou a najhodnotnejšou značkou sveta?

Analytik spoločnosti Jefferies – Randal Konik poznamenal: “Medzitým jej najväčší konkurent – spoločnosť Adidas sa na zľavy spolieha vo väčšej miere.” Úroveň zľavy na predajnej stránke footlocker.eu u produktoh spoločnosť Adidas zostáva na relatívne vysokých úrovniach, čo navyšuje obavy.” Priemerná zľava na pôvodnú cenu produktov Adidas bola na úrovni 37%, zatiaľ čo priemerná zľava od spoločnosti Nike bola na hodnote 25%.

Jeho očakávania pre cenu akcií spoločnosti Nike sú pozitívnejšie ako u väčšiny firiem na Wall Street. Konika má cenový cieľ akcií vo výške 78 dolárov, čo je zhruba 5% vyššie, ako aktuálna cena. Konsenzus Wall Streetu je na úrovni 73,70 USD.

Akcie spoločnosti Nike sa tento rok zvýšili o 16,59%.

Nike_vitazi_u_novych_zakaznikov_a_mohla_by_dramaticky_navysovat_aj_ceny_graf_2

 

Zdroj: Jefferies, UBS

Facebook komentár