Až do tohto bodu sme počuli len veľmi málo o tom, aké funkcie bude mať nositelné zariadenie spoločnosti Apple – iWatch, ale Brian X Chen z New York Times tvrdí, že získal informácie o tom, ako budú fungovať.

Je pravdepodobné, že iWatch bude možné dostať v obchodoch až počas budúceho roka, čo potvrdzuje ďalšie nedávne zverejnené správy. Tu sú kľúčové body uvedené v článku NYTimes, ktoré nám hovoria, čo možno očakávať od iWatch:

Súvisiace: Cena Apple iWatch bude na úrovni 400 dolárov

  • Pokiaľ ide o softvér, zariadenie iWatch bude silne integrované s novými funkciami opračného systému iOS 8, ktoré predstavil Apple. Takže bude zahŕňať HealthKit – novú platformu spoločnosti Apple pre ukladanie údajov o zdraví. Funkcia Handoff, ktorá uľahčuje komunikáciu rôznych zariadení spoločnosti Apple, bude taktiež veľkou súčasťou, cez ktorú bude možné komunikovať s iWatch.
  • Hodinky sú dodávané s flexibilným displejom, ktorý je pokrytý zafírovým sklom, čo znamená, že bude takmer úplne odolný proti poškriabaniu.
  • Procesor umietnený vo vnútri zariadenia iWatch, podľa Chena bude “o veľkosti poštovej známky “, čo by malo pomôcť k tomu, aby toto zariadenie nebolo príliš veľké.
  • Apple údajne testoval mnoho metód nabíjania, vrátane možnosti solárneho nabíjania. Podľa Chena, sa spoločnosť Apple nakoniec rozhodla pre bezdrôtové metódy nabíjania.
  • Ďalšie podrobnosti o zaradení ukazujú, že iWatch by mal mať aj svoje prednosti v oblasti blízkej komunikácie, čo naznačuje, že ich nosenie Vám umožní určitú formu bezdrôtovej platby.

Súvisiace: Najkrajší koncept hodín iWatch od firmy Apple, aký sme videli

Okrem odhalenia hodiniek iWatch, očakáva sa, že spoločnosť by na svojej akcií dňa 9. septembra mala predstaviť 4,7-palcovú a 5,5 palcovú verziu smartphonu iPhone 6.

Zdroj: The New York Times.

Facebook komentár