V_novom_prieskume_az_84_percent_spolocnosti_zvazuje_vyuzitie_Blockchainu

Spoločnosti nechcú zostať mimo veľmi zaujímavej technológie známej ako Blockchain.

V novej správe, ktorú v priebehu včerajšieho dňa vydala poradenská spoločnosť PwC, až 84 percent respondentov uviedlo, že ich spoločnosti sa aktívne podieľajú na využití tejto technológie.

Prieskum spoločnosti PwC z roku 2018 – Global Blockchain Survey, ktorý zahŕňal 600 manažérov z 15 území prišiel s výsledkom: “Všetci nad využitím technológie Blockchain diskutujú a nikto nechce zostať pozadu.”

Súvisiace: Svetová banka vydá dlhopis založený na Blockchaine

Blockchain je technológia, ktorá je základom kryptomien, ako je bitcoin. Zaznamenáva transakcie na verejnej, distribuovanej knihe a vo väčšine prípadov sa zbavuje potreby tretej strany. Technológia je propagovaná ako rýchlejšia, bezpečnejšia a je testovaná na všetkom od zdravotných záznamov až po legálnu marihuanu.

Medzi respondentov spoločnosti PwC, ktorí boli výkonnými pracovníkmi s technologickými zodpovednosťami, 45 percent uviedlo, že “dôvera” by mohla byť kľúčovým prvkom rozšírenej adopcie Blockchainu.

PwC ďalej uviedla: “Spoločnosti v skutočnosti čelia problémom dôvery takmer na každom kroku,” … “Rovnako ako pri každej vznikajúcej technológii, existujú výzvy a pochybnosti ohľadom spoľahlivosti, rýchlosti, bezpečnosti a škálovateľnosti blokov.”

Zatiaľ čo najznámejší investori ako Warren Buffett a Jamie Dimon sú verejne známy obozretnosťou investovaním do kryptomien, sú oveľa optimistickejšími smerom k technologickej základne.

Spoločnosti vrátane spoločnosti Amazon, Microsoft a Facebook skúmajú prípady používania technológie. Spoločnosť Facebook v máji oznámila, že prechádza reorganizáciou, ktorá bude obsahovať nové úsilie aj okolo technológie Blockchain. IBM, Accenture, Deloitte, JP Morgan a HSBC patria medzi mená ďalších firiem s podobnými iniciatívami.

Napriek tomu respondenti poukázali na regulačnú neistotu, ohľadom “schopností pre spojenie siete, obáv pre dodržiavanie predpisov a obavy ohľadom duševného vlastníctva ako aj hlavných prekážkach pre prijatie blockchainu.

Potenciál Blockchainu bol porovnaný s internetom, ale takisto prešiel svojou rozsiahlou medializáciou. V niektorých dobre známych prípadoch môže dokonca aj pridanie slova “blockchain” na meno verejnej spoločnosti poslať jej akcie už v priebehu jedného dňa do rozsiahlych výšin.

Súvisiace: Malta sa chce stať “ostrovom pre Blockchain”

Napriek rastúcemu záujmu, iný výskum od Cowena odhaduje, že bude trvať 5,9 rokov, kým si technológia blockchain prejde rozsiahlym osvojením.

Takže podľa týchto výsledkov veľa firiem skúma technológiu distribuovaných kníh – Blockchain, alen len 15 percent z nich má reálny projekt a iba 10 percent z nich používa reťazce tejto technológie.

Ako ďaleko sú firmy s blockchainom?

V_novom_prieskume_az_84_percent_spolocnosti_zvazuje_vyuzitie_Blockchainu_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: PwC, Yahoo

Facebook komentár