Prebudíte sa v piatok popoludní ešte tak trochu s opicou z rozlúčkovej párty vášho kolegu. Buď odchádza do hedžového fondu alebo internetového start-upu. Niekto raz povedal, že je to vlastne taký kávičkový start-up. Alebo možno kávičkový hedžový fond. Môžete zabudnúť.

Je piatok, ale obliekate sa rovnako ako iný deň. Neformálne piatky mali svoju chvíľu na začiatku ticícročia, ale boli zrušené niekedy pred vypuknutím finančnej krízy. Ste rád. Nikdy ste nevyzerali dobre v khaki nohaviciach a polokošeli.

Tak kým sa vlečiete na metro, prechádzate okolo chlapca v teniskách, modrých rifliach, tričku a mikine. Ďalší prekliaty start-upista, ktorý si môže dovoliť ísť do práce taxíkom namiesto metra ako všetci normálni ľudia. Alebo možno pracuje pre Google alebo Facebook.

Viete čo? Môžete byť na omyle.

Možno pracuje pre Barclays. Banka nedávno zaviedla politiku superneformálnych piatkov. Rifle, tričká, a dokonca tenisky sú podľa ľudí, ktorí pracujú pre banku, v piatky akceptovateľné (povedali nám to len pod podmienkou anonymity, pretože banky držia v tajnosti všetko, dokonca aj také veci ako pravidlá prípustnej obuvi).

Myšlienkou je zrejme urobiť Barclays lepším a coolovejším pracoviskom. Je to jedna z mnohých iniciatív, ktoré spoločnosť prijíma, s cieľom, aby sa zamestnanci viac radovali zo svojho pracoviska.

( Súviasiaci článok: Muži z Wall Street: 12 módnych trendov )

Nie každý je nadšený. Najmä niektorí bývalí predstavitelia Lehman Brothers sú zdesení. Jeden bývalý Lehmanovec vyjadril úzkosť pri predstave, že príde do práce v teniskách.

„Nestal som sa investičným bankárom, aby som sa obliekal ako večný tínedžer,“ povedal veterán Lehmanu.

„Je to smiešne. Prosím, zastavte ich,“ povedal ďalší. „Je to akoby som pracoval v start-upe, ale bez IPO.“

Bývalý CEO Lehmanu Dick Fuld sa pravdepodobne rehoce vo svojom úkryte v Idahu.

„Je to dokonalá facka osobnému nákupcovi Erin Callanovej v Bergdorfe,“ povedal bývalý Lehmanovec pracujúci v Barclay. (Callanová bola dobre známa ako najlepšie oblečená CFO v mesiacoch pred pádom Lehman Brothers).

Hovorkyňa Barclay odmietla komentovať túto politiku ako aj to, čo mala na sebe, keď sa s ňou náš redaktor komunikova.

Preložil: Tomáš Bugeľ

Zdroj: Chron

Facebook komentár