Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Forbes poznamenal, že svet má nového najbohatšieho človeka sveta. Existujú ale aj iné zoznamy miliardárov a tam sa nič nezmenilo.

V nedávno zverejnenom článku, časopis Forbes povedal, že Amancio Ortega – samotársky španielsky maloobchodný magnát, ktorý založil značku Zara, na prvej priečke najbohatšieho človeka planéty prekonal Billa Gatesa. Jeho bohatstvo narástlo o 1,7 miliardy dolárov, čím sa jeho celkový majetok aktuálne odhaduje na 79,5 miliárd dolárov z 77,8 miliárd dolárov. Forbes odhaduje majetok Billa Gatesa na úrovni 78,4 miliardy dolárov.

Súvisiace: Zoznámte sa s Amanciom Ortegom, tajomným miliardárom a najbotším mužom Európy

Ale môže byť príliš skoro, aby mohli vyhlásiť Ortegu za najbohatšieho človeka. “Zoznam miliardárov časopisu Forbes v reálnom čase” má stále Gatesa na vrchole, s jeho majetkom o hodnote 78,4 miliárd dolárov, čím prekonáva Ortegu s bohatstvom na úrovni 78,1 miliárd dolárov. (Aj keď ho možno Forbes nezaktualizoval).

V indexe miliardárov od agentúry Bloomberg má Gates náskok o hodnote takmer 10 miliárd dolárov, s čistou odhadovanou hodnou v hodnote 89,7 miliardy, keďže Ortega vlastní 79,2 miliárd dolárov.

Uvidíme, či Bloomberg nakoniec aktualizuje svoj zoznam, alebo ak iní miliardári prekonajú iných, je otázne, či vykonajú zmenu, ako to robí Wealth-X.

Súvisiace: Neuveriteľné portfólio nehnuteľností Billa Gatesa, najbohatšieho muža sveta

Dokonca Ortegov vzostup môže mať krátke trvanie: podľa časopisu Forbes, počas minulého roka nakrátko prekonal Gatesa, čím sa dostal na druhú pričku, keďže jeho akcie poklesli.

Ale nech už je to Ortega alebo Jeff Bezos alebo Mark Zuckerberg, svet nemôže mať stabilného vodcu navždy, aj keď Gatesovi sa to darí už viac ako 15 rokov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár