Na jesennej automobilovej výstave vo Frankfurte je naplánovaná oficiálna premiéra nového otvoreného vozidla Ferrari 488 Spider, ktoré je vybavené pevnou skladacou strechou, ktorá sa vie zložiť za 14 sekúnd.

Toto vozidlo bude poháňané osemvalcovým motorom s maximálnym výkonom 670 koní. Potenciál jeho pohonu naznačujú energické vonkajšie tvary, ktorým dominujú mohutné nasávacie otvory v bočnej časti karosérie.

Väčšina techniky je zdieľaná s modelom 488 GTB. Zaujímavosťou auta je malý displej pred spolujazdcom, ktorý zobrazuje otáčky a rýchlosť (známé aj iných modelov značky).

Podľa Ferrari má ísť o najrýchlejšie a najaerodynamickejšie „kabrioletévé” vozidlo s motorom v strede, aké kedy vyrobili.

Súvisiace: 

Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky
Ferrari Pininfarina Sergio iba na pozvánku: Len 6 kusov

Okrem využitia slnka a vetru, Spider dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3 sekundy a z 0 na 200 km/h za 8,7 sekundy. Emisné znečistenie ovzdušia tvorí 260 gramov CO2 na 1 kilometer.

Tento model je taktiež vybavený prepracovaným podvozkom, navrhnutým za pomoci aerodynamického merania, čo ovplyvní najmä prítlak vozidla a jeho plynulé obtekanie vzduchom.

Podľa spoločnosti Ferrari sa jedná sa o automobil, ktorý je zameraný priamo na klientov, ktorí si chcú vychutnať jazdu vysoko výkonné športové vozidlo pod holým nebom s nezameniteľným zvukom motora Ferrari.”

Jeho maloobchodná cena by mala byť podľa očakávaní na úrovni okolo 275 000 amerických dolárov.

Pozrite si jeho krivky v oficiálnom videu:

Facebook komentár