Novy_telefon_od_Google_zahnal_akcie_na_historicke_maxima_2016

Zdá sa to ako pozitívny týždeň pre materskú spoločnosť firmy Google – Alphabet.

V nadväznosti na veľký obsah názorov okolo prvého smartphonu spoločnosti Google – Pixel, akcie spoločnosti Alphabet počas včerajšieho obchodného dňa dosiahli absolútneho maxima, pri cene až 801 amerických dolárov za akciu.

Pixel, ktorý začal byť k dispozícii počas tohto týždňa, poukazuje na prvý vstup do oblasti zariadení, na základe čoho sa začínajú presúvať aj do oblasti nových hardvérových produktov od spoločnosti Google. Za niekoľko týždňov by mali predstaviť produkt valcovitého dizajnu ktorý má do domácností priniesť odpovede na všetko a osobného asistenta v jednom, ktorý vie navyše obsluhovať všetky smart zariadenia v domácnosti – Google Home. Ďalej predstaví nový router s názvom Google Wifi a novú verziu Chromecastem, ktorá pracuje s televízormi 4K.

Je stále príliš skoro na to posúdiť, či nový dôraz spoločnosti Google na hardvér môže zodpovedať rozsahu firiem ako Apple a Samsung. Bude trvať roky, než sa to stane. Ale zdá sa, že spoločnosť zvolila dobrý štart.

Pred tým, ako Google oznámil hardware, niektorí analytici predpovedali že jej akcie by sa mohli dosť až na úroveň 1 000 dolárov.

Spoločnosť Alphabet ohlási zisk už 27. októbra.

Novy_telefon_od_Google_zahnal_akcie_na_historicke_maxima_2016_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloombreg, Reuters

Facebook komentár