Napriek rozšírenému názoru, že ženy sú opatrnejšími investormi, nová štúdia uvádza, že bohaté ženy z dlhodobého hľadiska skutočne chcú realizovať investície s väčšou úrovňou rizika, ale samozrejme celému obchodu plne rozumejú.

Štúdia od spoločnosti Spectrem Group, robená u skupiny žien, ktoré zarábajú viac ako 200 000 dolárov ročne zistila, že viac ako polovica z nich je ochotná prijať “investíciu s významným rizikom”, kde bude vedieť zarobiť aj pochopiteľne vyššie výnosy. Pre porovnanie, u širšej populácie bohatých investorov je to zhruba len tretina tých, ktorí sú ochotní prijať významné riziká.

Súvisiace: Chcete dosiahnuť lepšiu návratnosť? Dajte svoje peniaze žene

Ženy oveľa častejšie začínajú realizovať ich alternatívne investície, v komoditách a nehnuteľnostiach pre zvýšenie výnosov ich portfólia. Aktuálne je trikrát väčšia pravdepodobnosť, že budú investovať do hedžových fondov, rizikového kapitálu a spoločností privátneho kapitálu a takmer sa zdvojnásobila realizácia ich častejšieho investovania do komodít a drahých kovov.

Ale to neznamená, že ženy sú vo väčšej miere podstupujú riziká. Štúdia zistila, že bohaté ženy (ako investorky) majú tendenciu mať väčšie znalosti o finančných produktoch, ako väčšinu investorov. Tri štvrtiny žien s vysokými príjmami tvrdí, že sú “veľmi dobre” alebo “znalé problematiky” ich investičných možností, čo je o niečo viac, než je v všeobecnej populácie bohatých. A 93 percent z nich má titul s vysokej školy, v porovnaní s 73 percentami u všeobecnej populácie bohatých.

Deväťdesiat percent z nich pripisuje vzdelávanie, ako faktor pri vytváraní svojho bohatstva.

George Walper, ktorý je prezidentom spoločnosti Spectrom Group poznamenal: “Zistili sme, že ženy sú v riskovaní pohodlnejšie, ale to je najmä z dôvodu toho, že majú viac vedomostí o rizikách, ktoré podstupujú,” … “A následne to pre nich nie je až takým rizikom.”

V správe sa ďalej píše, že bohaté ženy (investorky) sa taktiež líšia od širšieho obyvateľstva aj v iných ohľadoch. Ich najväčším finančným problémom je finančná situácia ich detí, alebo vnúčat. Pre širšiu populáciu bohatých, je najväčším problémom zdravotný stav manžela/manželky.

Ženy častejšie využívajú svojich finančných poradcov, ale taktiež sú nespokojné so svojimi poradcami. Služby finančného poradcu využíva až 81 percent z nich, v porovnaní so 74 percentami pre širšie bohatú populáciu. Väčšina z nich používa kompletný servis maklérskych spoločností alebo nezávislých finančných poradcov.

Súvisiace: 15 snaživých žien, ktoré zatienili ich partnerov (miliardárov)

Napriek tomu 38 percent z nich uviedlo, že sa menej spoliehajú na ich poradcov a robia ďalšie rozhodnutia na vlastnú päsť.

Walper ďalej povedal: “To, čo počujeme od týchto cieľových skupín je, že chcú poradcu, ale chcú, aby ich poradca bol expertom, aby vedeli viac ako oni,” … “Nie je to vždy tento prípad.”

Nakoniec uviedol: “Najdôležitejšie je pochopiť, že sú vysoko vzdelanými a ochotné porozumieť rizikám,” … “A poradcovia sa potrebujú zamerať hlavne viac na celkové plánovanie, než na doporučovanie konkrétnych produktov.”

Zdroj: Spectrem Group, TheAtlantic

 

Facebook komentár