Obavy_investorov_ohladom_Syrie_a_Ruska_vedu_k_narastu_cien_zlata

Zlato sa nachádza vo vyčkávacej situácií, kým investori opäť nenájdu nový dôvod, aby sa dostalo do ich pozornosti. S týmto vyjadrením prišiel investičný veterán.

Todd Colvin z investičnej spoločnosti Ambrosino Brothers povedal, že “1330 až 1350 dolárov [za uncu] je naozaj veľmi pohodlný rozsah zlata. Ďalším katalyzátorom pravdepodobne bude Fed a americká ekonomika.”

Napriek tomu, že Colvin verí, že výsledková sezóna, ktorá práve prebieha bude silná a nebude podporovať býčie (pozitívne) naladenie pre zlato, ďalej sa domnieva, že slabší ako očakávaný americký hospodársky rast by jeho ceny mohol podporiť.

Poznamenal: “Ak dosiahneme menej ako 2 percentný rast HDP, čo podľa môjho názoru v súčasnosti nedosahujeme, mohlo by sa tento fakt stať reálnym katalyzátorom, pre nárast cien.”

Cena zlata v stredu dosiahla svoju najvyššiu úroveň od augusta 2016, keďže na investičný sentiment vplývali obavy ohľadom Sýrie a Ruska.

Colvin, ktorý pracoval na obchodnom parkete burzy Chicago Mercantile Exchange viac ako 20 rokov, nevylučuje nový nárast cien zlata, ktorý bude spôsobený napätím v zahraničí. Verí, že zložitá geopolitická situácia by mohla rýchlo posunúť ceny zlata na 1400 amerických dolárov za uncu.

Ale udržanie tejto úrovne by mohlo byť výzvou.

Ďalej poznamenal: “Ak sa všetko uklidní, môže sa vrátiť späť tak rýchlo, ako sa tam aj dostane,” … “Zlato je veľmi emocionálna komodita.”

Súvisiace: Zabudnite na bitcoin, táto spoločnosť podporuje zlato ako nový digitálny spôsob platenia

Aktuálne sa cena žltého kovu obchoduje okolo 1 348 dolárov za uncu. Pri pohľade na technickú analýzu Colvin vidí cenu na hodnote 1370 dolárov, ako kľúčovú úroveň odporu. Pokiaľ by ceny klesli nižšie, mohlo by to lákať kupujúcich, čo povedie k opätovému návratu investorov do trhu.

Colvin nakoniec poznamenal: “Ak dosiahneme takmer 1330 dolárov, myslím, že uvidíte veľa špekulantov, ktorí sa vrátia oboma rukami, keďže sa ho budú snažiť opäť nakúpiť.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, BBC

Facebook komentár