Obchodna_vojna_zasahuje_znacku_Jack_Daniel_s_avsak

Obchodná vojna aj naďalej zasahuje zisky materskej skupiny značky Jack Daniel’s, Brown-Forman. Ale spoločnosť je zatiaľ schopná tieto náklady vykrývať.

Brown-Forman vo štvrtok uviedla, že predpovede predajov a výnosov prevýšili prognózy, aj keď majú vyššie náklady spojené s vyššími tarifami z Európskej únie a Číny bez toho, aby zvyšovali ceny zákazníkom.

Generálny riaditeľ Lawson Whiting v správe o príjmoch uviedol, že namiesto zvyšovania cien v rámci svojej divízie okolo ochrannej známky whisky Tennessee a iných liehovín, poznamenal: „Pokračujeme v investovaní do spotrebiteľskej dynamiky absorbovaním väčšiny nákladov súvisiacich s colnými tarifami.“

Spoločnosť, ktorá tiež vlastní prémiové značky bourbonov – Kentucky Woodford Reserve a Old Forester ako aj producenta tequily Herradura a El Jimador, dodala, že rozširuje svoj marketing a ponúka nové produkty, ako je whisky Jack Tennessee Apple. Skupina Brown-Forman uviedla, že náklady na reklamu sa v tomto štvrťroku zvýšili o 10%.

Celkové predaje v USA zostávajú silné a medziročne vzrástli o 10%. Spoločnosť mala úžitok zo zmeny vkusu spotrebiteľov, keďže ľudia ktorí radi pijú alkohol (najmä z generácie Milénia) sa vyhýbajú lacnejšiemu pivu a vínu v prospech prémiových liehovín.

Spoločnosť Brown-Forman uviedla, že predaj bourbonov sa medziročne navýšil o 22%, zatiaľ čo predaje tequily vzrástli o 11%.

Táto sila pomáha kompenzovať pomalší rast v zahraničí. Príjmy na rozvinutých trhoch (tj západná Európa, Austrália a Japonsko) vzrástli iba o 1%, zatiaľ čo tržby na rozvíjajúcich sa trhoch sa navýšili o 4%.

Súvisiace:
Obchodná vojna: Čínski spotrebitelia sú odolní
Výrobca Jacka Danielsa plánuje zvýšiť ceny z dôvodu taríf

Akcie spoločnosti Brown Forman vo štvrtok po výsledkoch klesli o 6%. Spoločnosť tiež „mierne znížila“ svoj výhľad rastu príjmov do roku 2020 o jeden percentuálny bod z dôvodu „neistoty zo súčasného hospodárskeho a geopolitické prostredia na niektorých rozvíjajúcich sa trhoch a cestovného ruchu, ako aj z dôvodu vyšších vstupných nákladov“.

Počas hovoru finančný riaditeľ sa vyjadril aj o „krátkodobých protiveteroch z taríf a tlakoch pri vstupných nákladoch“.

Stále sa však zdá, že obavy skupiny Brown-Forman z americkej obchodnej vojny na viacerých frontoch boli prehnané. Akcie spoločnosti Brown-Forman sa v roku 2019 nachádzajú v zisku 34% a nie sú ďaleko od svojho historického maxima.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár