Spoločnosť Google oznámila masívnu organizačnú reorganizáciu: keďže tento vyhľadávací gigant bude v súčasnosti riadený cez novovytvorenú materskú spoločnosť Alphabet.

Zatiaľ, mnoho projektov spoločnosti Google, ktoré sú menej súvisiace s jej hlavnými podnikaniami na internete, vrátane jej investičnej divízie a výskumných jednotiek ohľadom dlhovekosti budú súčasťou samostatnými spoločností pod tzv. dáždnikom Alphabet a každá bude mať vlastného generálneho riaditeľa.

Larry Page, ktorý je bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti Google mieri do Alphabet, zatiaľ čo Sundar Pichai preberá opraty “zoštíhlenej” Google.

Nová štruktúra zatiaľ nie je doteraz implementovanou a podľa SEC “bude predstavený v niekoľkých fázach v najbližších mesiacoch.” Preto ešte nevieme všetko ohľadom toho, čo presne sa bude pod hlavičkou Google a čo sa bude mimo, aby sa stali samostatnou spoločnosťou materskej Alphabet.

Avšak niektoré z hlavných rozdelení boli potvrdené v blogu Larryho Pagea a v priložených dokumentoch SECu. Spojili ich s potvrdenými alebo pravdepodobnými generálnymi riaditeľmi k tomu, aby ste mohli mať predstavu ohľadom novej štruktúry Alphabet.

Súvisiace: 
5 mýtov o spoločnosti Google
Google má tajný byt, kde Larry Page a Elon Musk rozoberali bláznivé predstavy o budúcnosti
Google: Ľudský mozog do roku 2030 spojíme s umelou inteligenciou

Pre možnú nejasnosť ponúkame aj charakteristiku niektorých z divízií…

* Nest je výrobcom zariadení pre bývanie, ktorú spoločnosť Google získala v roku 2014.

* Calico je projektom na zvýšenie ľudskej dlhovekosti.

* Sidewalk Labs je predovšetkým o zlepšení moderných miest.

* Google X je divízia spoločnosti, ktorá ukrýva ambiciózne projekty spoločnosti, ako je Google Glass, poskytovanie internetu pomocou vysokohorských balónov a tak ďalej.

* Fiber buduje sieť pripojenia k vysokorýchlostnému internetu.

* Google Capital je jej investičná divízia, ktorá je odlišnou od investičnej divízie rizikového kapitálu vyhľadávacie gigantu – Google Ventures.

* Google je starým dobrým Googlom. Obsahuje väčšinu produktov, ktoré si bežní spotrebitelia spájajú s týmto vyhľadávacím gigantom, vrátane vyhľadávania, máp a sytému Android.

Podľa Re/Code divízia robotiky od spoločnosti Google by mala byť taktiež pod dáždnikom Alphabet, aj keď nebolo hneď jasné, kto bude stáť na jej čele.

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár