Pápež František poznamenal, že vzostup terorizmu je poháňaný uctievaním peňazí.

Novinárom po prílete späť do Ríma po návšteve Poľska uviedol: “Terorizmus rastie, keďže neexistuje žiadna alternatíva,” …. “Stredobodom spoločnosti je náboženstvo peňazí, nie je ním žiadna osoba, muž ani žena a ani rodinu.”

“Chvála zväzku medzi mužom a ženou bola pošliapaná a nahradili ich peniaze a práve tie sa stali stredom všetkého,“ … „Prvá to je terorizmom, ktorý stojí proti celému ľudstvu.”

Počas tohto roka došlo k rozsiahlym útokom súvisiacich so zoskupením ISIS v Európe i mimo nej, siahajúc od Turecka do Bangladéša a od Spojených štátov po Indonéziu.

Podľa IntelCenter, ktorá sleduje teroristické činy, k významným útokom, ktoré riadi alebo inšpiruje ISIS, od 8. júna v mestách mimo vojnovej zóny na Strednom východe a v severnej Afrike dochádzalo každých 84 hodín.

Súvisiace:
Vatikánska „spoločnosť“: 5 faktov o činnosti katolíckej cirkvi
Finančné poradenstvo ľudia získajú už aj v kostole

Cieľom jedného z týchto útokov (minulý utorok) od radikálnych islamistov vo Francúzsku bol katolícky kňaz. František počas svojej návštevy v Poľsku povedal, že “svet je vo vojne,” ale zdôraznil, že sa nejedná o vojnu náboženstiev.

V stredu poznamenal: “Jedná sa o vojnu záujmov, vojny o o finančné prostriedky, vojny o prírodné zdroje a ovládanie ľudí,” … “Niekto by si mohol myslieť, že sa jedná o vojnu náboženstiev. O tom to však nie je. Všetky náboženstvá chcú mier. Iní však chcú vojnu.”

František už v niekoľkých prejavoch a listoch sa vyjadril k nedostatkom celosvetovej ekonomiky.

Zdroj: CNN, Economist

Facebook komentár