Zamestnanci populárnej reštaurácie v Houstone dostali sprepitné od svojich stálych zákazníkov, ktorí im chceli pomôcť pri uzavretí svojej obľúbenej reštaurácie z dôvodu koronavírusu – jednalo sa tak o dar v hodnote 9 400 dolárov.

Majiteľ reštaurácie Louis Galvan poznemanal: “Pár v deň pre obmedzením krajiny prišiel na na skorú večeru do reštaurácie s názvom Irma’s Southwest, keďže sa dozvedeli, že všetky reštaurácie v okolí budú musieť zatvoriť svoje priestory a ponúknuť len služby pre vyzdvihnutie alebo doručenie.”

Galvan: „Aby som bol úprimný, určite sme to nečakali,“ … „Zanechali odmenu pre celý personál kuchyne a servisu, čo bolo naozaj neočakávané.“

Súvisiace: 7 spôsobov, ako podporiť malé podniky vo vašej komunite počas krízy v dôsledku koronavírusu

Galvan ďlej poznamenal, že v hotovosti nechali 1 900 dolárov a formou kreditnej karty vložili ďalší sprepitné v hodnote 7 500 dolárov. Povedal, že pár chcel ostať v anonymite.

Účet za jedlo mali na hodnote 90,12 dolárov.

Manžel na účtenke zanechal odkaz, v ktorom napísal: „Ponechajte si túto finančnú odmenu, aby ste vedeli finančne pomôcť svojim zamestnancom v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov“.

Galvan povedal, že peniaze rozdelia medzi svojich 30 zamestnancov, takže každý dostane okolo 300 dolárov.

Galvan ďalej uviedol: „Boli ohromení, že sa o nich tak staráme, čím nám nechali tieto finančné prostriedky, aby im pomohli prekonať toto naozaj náročné obdobie.“

Povedal, že nevedia, ako dlho to bude trvať, než sa všetko vráti do normálu, ale bude to minimálne ďalšie 2 týždne.

Galvan ďalej poznamenal, že „sa naozaj snažíme dostať ponechať všetkých zamestnancov, ak keď v dnešných časoch je to naozaj náročné aby mal každý stáli príjem.“

Zamestnanci ďalší deň strávili upratovaním a dezinfekciou reštaurácie a pripravovaním kuchyne na predaj jedál. Galvan povedal, že reštaurácia ponúkne obmedzené menu, vrátane pokrmu fajitas, ich slávnych tamalesov a ďalších obľúbených mexických jedál.

Ďalej poznamenal: „V tomto bode sa ani tak netrápime ziskovosťou. Nachádzame sa v režime prežitia.“

Galvan povedal, že personál stále pracuje, aby udržal reštauráciu otvorenú, aj keď to môže chvíľu trvať, kým im bude môcť zaplatiť svoju pravidelnú mzdu.

Ďalej poznamenal: „Nakoniec sa dobrovoľne zúčastňujú, pretože nemáme potuchy, ako dlho budeme v tejto situácii,“ … “Môže to byť ďalších 15 dní, ale môže to byť aj 150 dní, naozaj nevieme.”

Súvisiace: Rozhodujúce kroky, ako pomôcť malým podnikom prežiť až do ukončenia pandémie

Povedal, že vie, že niektoré reštaurácie v tejto oblasti sa zatvárajú a zamestnancov prepúšťajú, až kým kríza neskončí, ale chce podporovať svojich zamestnancov a komunitu.

Nakoniec uviedol: „Boli sme v Houstone od 80. rokov a chceme sa len uistiť, či robíme 10 jedál denne alebo 100 jedál denne, aby sme tu pre našich obyvateľov boli čo naďalej.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár