Tieto_pasy_su_pre_najbohatsich_jednotlivcov_sveta_najvhodnejsie_2017

Ak najbohatší jednotlivci chcú žiť slobodne, aktuálne je pre nich najlepšie bezvízové cestovanie a platba nízkych daní. K tomu všetkému je najvhodnejší pas zo Švédska.

Švédsko sa tak dostalo na prvú priečku zoznamu, na ktorom sa nachádza 199 krajín a zostavila ho v Texase založená organizácia – Nomad Capitalist, ktorá svojim veľmi bohatým klientom pomáha diverzifikovať svoje aktíva a ušetrite dane.

Švédsko sa dostalo na vrchol, Afganistan na spodnú hranicu a USA sa dostali až na 30. priečku.

Andrew Henderson, ktorý je zakladateľom Nomad Capitalist, ako vo videu vysvetľoval nový index, ktorý určuje “skutočnú hodnotu občianstva” poznamenal: “Byť občanom USA tak nie príliš najvhodnejšie.”

Pasy krajín boli posudzované podľa toho, aký veľký úžitok prinášajú, pokiaľ ide o bezvízový styk, medzinárodné dane, celosvetovú povesť, schopnosti získať dvojaké alebo viacnásobné štátne občianstvo a osobnú slobodu.

Do Top 10 sa tesne pod Švédsko dostali aj iné európske krajiny ako Belgicko, Španielsko, Taliansko a Írsko.

Henderson ďalej uviedol: “Pokiaľ sa jedná o bezvízový styk a osobnú slobodu, “nájdete málo krajín, ktoré prekonajú americký pas.”

Súvisiace:
Kde sa milionári presúvajú: Austrália vedie rebríček
Aktuálne je každý tretí obyvateľ tohto mesta milionárom

Avšak tento výpočet nie je zameraný na pravidelných cestovateľov zo strednej triedy. Nomad Capitalist sa v tzv. “Passport Index” skôr zamerala na najbohatších jednotlivcov.

Ukázalo sa, že táto krajinu je pre bohatých jednotlivcov pomerne reštriktívna, keďže s veľkou mierou sa snaží ponechať si peniaze pre pokladnicu “strýčka Sama”.

Na rozdiel od väčšiny ostatných krajín, USA zdaňuje svojich občanov vo všetkých príjmoch, bez ohľadu na to, kde ich získali, alebo kde žijú. Američania žijúci v zahraničí sú tiež predmetom mnohých predpisov.

Táto rozsiahla finančná záťaž viedla k tomu, že počas roka 2016 sa rekordný počet Američanov vzdalo svojho občianstva.

Samozrejme Švédsko má omnoho lepšie možnosti.

Nielen, že Švédi môžu bez víz navštíviť 176 krajín, avšak občania sa taktiež môžu tešiť so “schopnosti okolo ľahkého uniknutia pred švédskymi daňami” (vďaka presťahovaniu do zámoria).

Zároveň má rozsiahlu celosvetovú reputáciu.

Henderson nakoniec poznamenal: “Ľudia v rôznych krajinách voči Švédom nepociťujú nenávisť.”

Zoznam od Nomad Capitalist:

mw_graphics_2016

Facebook komentár