Pfizer-v-2Q-predala-vakciny-Covid-za-78-miliard-dolarov

Spoločnosť Pfizer v dnešnom dni uviedla, že v priebehu druhého štvrťroku predala vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v hodnote 7,8 miliardy dolárov a zvýšila prognózu predaja vakcíny na rok 2021 k úrovni 33,5 miliardy dolárov z 26 miliárd dolárov, pretože sa šíri variant delta a vedci diskutujú, či ľudia budú potrebovať ďalšie posilňujúce dávky.

Finančné výsledky spoločnosti v druhom štvrťroku tiež prekonali očakávania Wall Streetu týkajúce sa ziskov a výnosov. Tu je príklad, ako si Pfizer počínal v porovnaní s tým, čo Wall Street očakával, podľa priemerných odhadov zostavených spoločnosťou Refinitiv:

  • Upravený zisk na akciu: 1,07 dolára na akciu oproti očakávaným 97 centom na akciu
  • Príjmy: 18,98 miliárd dolárov oproti prognóze vo výške 18,74 miliárd dolárov
  • Spoločnosť Pfizer očakáva upravený zisk pred zdanením vo vysokých hodnotách rozpätia 20% hladiny z dôvodu predaja vakcíny.

Spoločnosť teraz očakáva celoročný zisk v rozmedzí od 3,95 do 4,05 dolárov na akciu. To predstavuje nárast z predchádzajúceho rozsahu 3,55 až 3,65 dolára na akciu. Očakáva príjmy v rozmedzí 78 až 80 miliárd dolárov, oproti pôvodnému odhadu 70,5 miliárd až 72,5 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Pfizer pred riadnym obchodovaním klesli o 0,4%.

Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer – Albert Bourla vo vyhlásení uviedol: “Druhý štvrťrok bol v mnohých ohľadoch pozoruhodný,” … ″Najviditeľnejšie je, že rýchlosť a efektívnosť nášho úsilia s firmou BioNTech ohľadom pomoci očkovať svet proti ochoreniu COVID-19 boli bezprecedentné, pričom v súčasnosti sa celosvetovo dodáva viac ako miliarda dávok BNT162b2.

Silný rast tržieb zaznamenali aj ostatné divízie spoločnosti Pfizer. Výnosy z jeho onkologickej jednotky medziročne vzrástli o 19% na 3,1 miliardy dolárov. Nemocničná jednotka spoločnosti vygenerovala tržby vo výške 2,2 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 21%. Jej interná jednotka medziročne rástla o 5% na 2,4 miliardy dolárov.

Spoločnosť Pfizer začiatkom tohto mesiaca uviedla, že zaznamenáva príznaky úbytku imunity vyvolanej vakcínou Covid u nemeckého výrobcu liekov BioNTech, a plánuje požiadať Úrad pre potraviny a liečivá o povolenie ohľadom posilňujúcej dávky. Tiež uviedla, že vyvíja posilňovaciu dávku zameranú na variant delta.

Na stredajších výsledkoch spolu so správou o zárobkoch spoločnosť Pfizer uviedla, že by potenciálne mohla požiadať o povolenie na núdzové použitie posilňovacej dávky u americkej FDA už v priebehu mesiaca august. V ten istý mesiac očakáva zahájenie klinických štúdií testujúcich v rámci jej vakcínu voči variantu delta.

Očakáva úplné schválenie svojej dvojdávkovej vakcíny do januára 2022.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, WSJ

Facebook komentár