Piper_Jaffray_Cena_akcii_Amazon_za_2_roky_dosiahne_$3000

Akcie spoločnosti Amazon sa za dva roky zvýšia na cenu 3 000 dolárov, čím sa im podarí získať trhovú kapitalizáciu na hodnote takmer 1,5 bilióna dolárov, bez toho, aby spoločnosť podnikala inak, ako to robí v súčasnosti (teda sa vôbecnesnažila). S týmto vyjadrením prišiel analytik spoločnosti Piper Jaffray ku koncotýždňovej poznámke ku klientom.

Analytik Michael Olson poznamenal: „Sme presvedčení, že akcie spoločnosti Amazon (symbol: AMZN) dosiahnu cenu 3 000 dolárov, v rozmedzí 24 až 36 mesiacov,“ … „Máme vysoký stupeň dôvery, že akcie spoločnosti Amazon môžu dosiahnuť túto úroveň bez väčších akvizícií alebo iných významných zmien v podnikaní.“

Olson tiež poznamenal, že napriek tomu, že predpokladá spomalenie rastu vo všetkých hlavných obchodných divíziách spoločnosti Amazon a ak aj uplatňuje konzervatívne násobky, stále k tomuto prichádza. Pomocou súčtu analýz zistil, že hodnota obchodu spoločnosti Amazon je lacná.

„Prispôsobenie sa hodnote segmentu AWS a reklamy (v rámci „ostatných“ divízií), hlavný segment retailového segmentu spoločnosti sa obchoduje na úrovni, ktorá znamená, že obchod sa oceňuje pod tradičným násobkom predaja kamenných obchodov.

Súvisiace: 
Amazon minie $7 miliárd na video a hudobný obsah
Amazon rozširuje svoj významný biznis

Oficiálny 12-mesačný cenový cieľ spoločnosti Piper Jaffray sa nachádza na hodnote 2 225 dolárov a investičný rating akcií je v hodnote “overweight” (tzv. nákup). Rally na 3000 dolárov by znamenala zisk akcií v hodnote 65%.

Akcie spoločnosti Amazon v tomto roku vzrástli o 20% a za posledné dva roky o 86%. Akcie sa však nachádzajú mimo ich historického maxima (o 11% nižšie), ktoré jej poskytlo trhovú kapitalizáciu na hodnote cez 1 bilión dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Piper Jaffray

Facebook komentár