Was851108

Nemecká vláda sa snažila zabrániť rastu násilia a sociálnej úzkosti, ktorá otriasla najbohatším národom Európy, odkedy sa európska kríza utečencov začala pred viac ako tromi rokmi, keď kanclelárka Angela Merkelová prvýkrát oznámila svoju politiku “otvorených dverí” v reakcii na vlnu utečencov, ktorí sa snažili dostať zo Sýrie, Afganistanu a severnej Afriky. Výsledok: nemeckí občania sa v súčasnosti snažia získať základné zbrojné licencie.

Podľa správ z Deutsche Welle sa zvyšujúce vnímanie “neistoty” uvádza ako hnací faktor pri zvyšovaní počtu vydaných zbrojných licencií. Niektorí naznačili, že tento trend by mohol spôsobiť situáciu podobnú USA, kde sa násilie so zbraňami stalo hlavným sociálnym problémom.

Podľa najnovších údajov zverejnených Redaktionsnetzwerk Deutschland, nemecké úrady vydali viac ako 600 000 zbrojných licencií, čo predstavuje nárast o 130% v porovnaní s rokom 2014. Z hľadiska perspektívy bolo v roku 2014 vydaných iba 261 332 licencií.

Samostatne sa nemecké úrady snažia deportovať zločincov. Na jeden znepokojujúci príklad nedávno poukázal nemecký denník Bild: jednému nelegálnemu migrantovi, ktorý prišiel do Nemecka pred viac ako 20 rokmi, sa podarilo vyhnúť deportácii napriek tomu, že bol obvinený z 542 trestných činov. Dôvod? Nemecké úrady nemôžu zistiť, do ktorej krajiny ho deportovať. Medzitým počas tohto byrokratického fiaska bolo migrantovi dovolené slobodne sa pohybovať.

Napriek migračnému chaosu sa niektorí nemeckí predstavitelia ešte viac obávajú toho, že viac zbraní v rukách občanov môže zmeniť krajinu na zlomyseľné miesto násilia a ničenia.

Jörg Radek, podpredseda policajnej únie GdP, v súvislosti s rozšíreným násilím zbraní v USA, poznamenal: “Musíme dbať na to, aby sme nemali v Nemecku americké podmienky,” … “Existuje nebezpečenstvo, že zbrane nebudú správne použité a že ich majitelia sa budú navzájom ohrozovať.”

A tak, 3 roky po tom, čo bolo pravdepodobne najväčšou chybou nemeckého politického vodcu za takmer storočie, sa krajina rýchlejšie vnára do sociálneho, ekonomického a demografického močiaru. Neúspešná imigračná politika Merkelovej vyvolala jeden z najväčších krokov civilnej populácie krajiny, k rozsiahlemu nákupu zbraní. A nejedná sa len o Nemecko: rýchly pohľad na ostatné národy starého kontinentu ukazuje, že do Európy prichádza búrka a rok 2019 sa zdá byť spúšťacím rokom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: DeuscheWelle

Facebook komentár