Mercedes-Benz pracuje na pickupe! Áno, dodávateľ jedného z najlepších svetových luxusných vozov chce poukázať na svoju silu aj v konkurenčnom trhu pickupov (malý nákladný automobil).

Vstup do boja od automobilky Mercedes v tejto oblasti bude mať konkurenciu od silných hráčov, ako General Motors: Chevrolet (Colorado) a GMC (Canyon).

Predseda predstavenstva spoločnosti Daimler,Dieter Zetsche vo vyhlásení poznamenal: “Pickup od automobilky Mercedes-Benz jednoznačne prispeje k nášim cieľom celosvetovému rastu,” … “Do tohto segmentu vstúpime s našou výraznou identitou značky a všetkymi atribútami vozidiel, ktoré sú typické pre našu značku s ohľadom na bezpečnosť, komfort, pohon a hodnoty.”

Existuje len málo oblastí automobilového trhu, ktoré sú tak intenzívne konkurenčnými, ako sektor týchto malých nákladných vozdiel. Americký trh je preplnený značkami Ford, General Motors, RAM a Toyota. V skutočnosti, pickup automobilky Ford s označením F-150 bol najpredávanejším vozidlom USA po celé desaťročia.

“Nový automobil spoločnosti Mercedes nezamieril do USA v dohľadnej dobe. Najprv bude predstavenýv Európe, Južnej Afrike, Latinskej Amerike a Austrálii.

Súvisiace:

Tento obrnený Mercedes-Benz G63 AMG je spravený vo veľkom štýle

Maybach je späť: Mercedes vzkriesi model za $ 190 000

To znamená, že Mercedez-Benz sa bude musieť vysporiadať najprv s konkurenciou v automobilike Volkswagen (Amarok), rovnako ako aj Toyote (Hilux).

Ale nie že by Mercedez-Benz bola bez skúseností s podobnými vozidlami. G-Class od tejto automobilky je jedným z najviac používaných vojenských vozidiel na svete. Ale nie je to pickupom. Spoločnosť vytvorila robustný, off-road, podobné varianty pickupov, ale táto nová snaha je odvážnym krokom do segmentu, v ktorom Mercedes predtým nesúťažil.

Môže byť vzrušujúce, ale budeme si naň musieť chvíľu počkať. Neočakáva sa, že by picku-up od spoločnosti Mercedes-Benz vstúpil na trh do konca tohto desaťročia.

Zdroj: Wall Street Journal, Fortune

Facebook komentár