Mark Zuckerberg - CEO Facebooku.

Mark Zuckerberg – CEO Facebooku.

Spoločnosť Facebook si najala bývalého britského podpredsedu vlády Nicka Clegga ako viceprezidenta pre globálne záležitosti a komunikáciu. S týmto potvrdením prišiel hovorca spoločnosti.

Clegg nahradí Elliota Schrageho, ktorý v júni oznámil, že odišiel z čela komunikácie a globálnej politiky po približne desiatich rokoch v spoločnosti. Clegg, ktorý bude úzko spolupracovať s prevádzkovou riaditeľkou Sheryl Sandbergovou v spoločnosti Facebook, začne svoju prácu v pondelok. V prvých mesiacoch bude pracovať z Londýna a začiatkom budúceho roka sa s rodinou presunie do Kalifornie.

Súvisiace: EÚ pripravuje ďalší zákrok proti veľkým technologickým firmám

Sandbergová vo vyhlásení na svojej Facebook stránke uviedla: “Naša spoločnosť je na kritickej ceste a výzvy, ktorým čelíme, sú vážne a jasné a teraz viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme nové perspektívy, ktoré nám pomôžu, keďže prechádzame obdobím dôležitých zmien.”

Facebook poznamenal, že Schrage zostane v spoločnosti Facebook ako poradca. Poznamenali, že Sandbergová a generálny riditeľ (CEO) Mark Zuckerberg sa s Cleggom prvýkrát stretli v lete tohto roku.

Je pozoruhodné, že Facebook zamestnal niekoho, kto bol mimo spoločnosti. Facebook má povesť najímania ľudí z tesného okruhu vedúcich pracovníkov v blízkosti Zuckerberga a Sandbergovej.

Spoločnosť vidí rastúci tlak v Európe v súvislosti s otázkami okolo ochrany súkromia používateľov. Prísnejšie smernice Európskej únie na zhromažďovanie a uchovávanie užívateľských údajov, nazvané GDPR, nadobudli účinnosť v máji. Facebook by v súčasnosti mohol čeliť svojej prvej výzve v rámci obmedzení, kedy septembrové porušenie bezpečnosti postihlo približne 3 milióny Európanov.

Ako viceprezident pre celosvetové záležitosti bude Clegg zodpovedný aj za to, že bude čeliť rastúcemu počtu kritických situácií týkajúcich sa ochrany súkromia, volieb a bezpečnosti. Jeho pozícia vo Facebooku zaplní jednu z mnohých pozoruhodných voľných miest tejto spoločnosti, keďže pár vedúcich manažérov už spoločnosť opustilo.

Clegg v príspevku na svojej Facebookovej stránke v piatok napísal: “Po dlhých rozhovoroch s Markom a Sheryl v posledných mesiacoch som bol ohromený tým, že spoločnosť je na ceste, ktorá prináša nové zodpovednosti nielen voči používateľom aplikácií Facebooku, ale aj celej spoločnosti. Rád zohrám svoju úlohu v tom, ako pomôcť pri tejto ceste.“

Súvisiace: Porušenie bezpečnosti na Facebooku umožnilo hackerom kontrolovať účty až 50 miliónov užívateľov

Clegg je bývalým lídrom strany liberálnych demokratov vo Veľkej Británií. Prišiel na scénu v roku 2010, keď jeho strana vstúpila do koalície s konzervatívcami, čo malo za následok úsporné opatrenia po finančnom prepade v roku 2008. Clegg sa taktiež zapríčinil za rast poplatkov pre študentov, čo malo za následok navýšenie nákladov pre štúdium na vysokých školách po tom, ako počas volebnej kampane sľuboval, že tak neurobí. To však jeho politickú kariéru poškodilo a ublížilo liberálnym demokratom v ďalších voľbách. Je tiež známym Eurofilom, ktorý bol proti Brexitu a hovorí viacerými jazykmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár