Morgan Stanley vykonáva presun pracovných miest do zámoria.

Americká banka v januári roka 2016 stanovila plán, ako znížiť náklady a generálny riaditeľ James Gorman už vtedy poznamenal, že príliš veľa zamestnancov” pracuje v oblastiach s vysokými nákladmi.

Ďalej poznamenal: “Aktuálne je čas riešiť naše náklady na infraštruktúru.”

Jonathan Pruzan, ktorý je finančným riaditeľom v banke, okolo tejto situácie poskytol aktuálne informácie na tohto-týždňovej konferencií.

Poznamenal: “Povedali sme si, že do našich nízko-nákladových stredísk v Bombaji a ďalších častí sveta budeme vykonávať presun 1250 ľudí,” … “Do týchto oblastí sme už predtým vykonali presun okolo 450 pracovných miest.”

Súvisiace: Jedna fotografia traderov z Wall Street hovorí za všetko

“K dnešnému dňu, naprostá, drvivá väčšina pracovných síl prešla prirodzeným úbytkom, takže ak niekto opustí mieste v oblasti jadra, nahradíme ho v jednom z týchto centier,ktoré sú známe vysokou kvalitou.”

Morgan Stanley nie je jedinou bankou, ktorá počas tohto roka prechádza podobnou stratégiou. UBS v priebehu budúceho roka plánuje premiestniť okolo 2500 pracovných miest do nízko-nákladových miest, ako je Poľsko, India, Čína a Nashvillu (v štáte Tennessee). Banka Goldman Sachs chce do nízko-nákladových “strategických miest,” ako je Bangalúr, Salt Lake City a Dallas presunúť okolo štvrtiny zamestnancov banky.

 

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár