Utajovaná spoločnosť, ktorá pracuje na elektrických automobiloch – Faraday Future nebude poskytovať automobily na elektrický pohon pre všetkých – aspoň nie spočiatku.

Prvý automobil od Faraday Future, ktorý by sa mal na trhu podľa očakávaní objaviť pred rokom 2020, nakoniec bude luxusným vozidlom, ktorý má konkurovať vozidlu Tesla Model S. Inými slovami, nebude lacné.

Richard Kim, ktorý je hlavným dizajnérom spoločnosti v rozhovore na CES povedal: “Pracujeme na väčšom počte automobilov, avšak prvý automobil skutočne patrí do trhu luxusu.”

Súvisiace: Auto od konkurenta Tesly – Faraday Future konečne predstavené

Avšak Kim poukázal aj na to, že Faraday Future nakoniec naozaj plánuje predstaviť ďalšie typy automobilov a ich spoločnosť už dokonca má na cestách viac ako jedno testovacie vozidlo.

Ďalej uviedol: “Testujeme špeciálne vozidlá, tak ako hovoríme … A naše modely ešte nie sú pripravené pre výrobu a sme veľmi ďaleko v procese testovania.”

(Na cestách sa jedná o skúšobné vozidlá, ktorá sú v prestrojení, aby vyzerali ako bežné automobily.)

Vzhľadom na to, že elektrické automobily obľubuje stále viac ľudí, dáva zmysel, aby Faraday mala za cieľ mať rozmanité portfólio vozidiel.

Samozrejme už spoločnosť Tesla ponúka svoje luxusné vozidlo Model S (ktoré začína na cene $ 75 000) a Model X (ktorý začína okolo $ 80 000). Ale Elon Musk sa snaží začať výrobu aj svojho prvého automobilu pre všeobecný masový trh – Model 3 (v roku 2017). Cena Modelu 3 bude podľa Muska na úrovni okolo 35 000 dolárov a na jedno nabitie prejde viac ako 320 kilometrov.

General Motors taktiež plánuje začať predávať svoj elektrický Chevrolet do konca tohto roka. Odhaduje sa, že by mal taktiež prejsť viac ako 320 kilometrov a po stimuloch by mal stáť zhruba 30 000 dolárov.

Avšak Faraday Future sa zdieľa iba hŕstku informácií o tom, ako ich prvá výroba vozidiel bude vyzerať.

V skutočnosti, to jediné, čo spoločnosť potvrdila o jeho prvom automobile pre spotrebiteľov je to, že bude postavený na modulárnej elektrickej platforme a že bude luxusným vozidlom. Podrobnosti týkajúce sa dizajnu a skutočného rozsahu vozidla zostávajú nejasné.

Súvisiace: 
Továreň Faraday Future za $ 1 mld. na výrobu elektrického automobilu
Nový startup Faraday Future chce konkurovať firme Tesla už do roku 2017

Spoločnosť odhalila svoj prvý koncept vozidla – FFZero1 začiatkom tohto mesiaca, avšak tento luxusný pretekársky automobil nepôjde do výroby a vôbec sa nemusí priamo podobať na automobily, ktoré bude spoločnosť skutočne vyrábať.

Kim však povedal, že spoločnosť môže ponechať niektoré aspekty vozidla FFZero1.

Kim nakoniec dodal: “S FFZero1 je konceptom,” … “A myslím, že veľký počet jeho vlastností, formy a DNA elementov radi začleníme do našich vozidiel určených pre produkciu.”

Zdroj: NYTimes, ABCNews

Facebook komentár